Методистська церква Великобританії благословлятиме одностатеві шлюби

Сьогодні, 30 червня, на конференції єпископів Методистської церкви Великобританії більшістю голосів  ухвалено рішення дозволити вінчання одностатевих союзів. Цю пропозицію підтримали 254 єпископи, 46 висловилися проти.

Один із ключових церковних ЛГБТ-лобістів Сем Макбратні назвав це рішення «важливим кроком на шляху до справедливості після багатьох років болісних розмов». Також він додав: «Деякі з нас десятиліттями молилися за цей день, і навряд чи можуть повірити, що він зараз тут… Ми так вдячні нашим колегам-методистам, що вони зробили цей мужній крок, щоб визнати та підтвердити цінність та цінність стосунків ЛГБТІК+ пар».

В підсумку конференції єпископи опублікували заяву про перегляд ставлення до шлюбу: «Методистська церква вважає, що шлюб даний Богом як певний канал Божої благодаті. Шлюб відповідає Божим цілям, коли він є ​​єднанням тіла, розуму та життя на все життя дух двох людей, які вільно його укладають». 

Наразі у Великобританії не вінчають одностатеві пари у Англіканській та Католицькій церквах, одна такі союзи вітаються у Шотландській єпископальній та Реформістській. Методистська церква стала найбільшою релігійною конфесією у Великобританії, яка дозволила одностатеві шлюби. Вона є четвертою за величиною християнською церквою у Великобританії та включає 164 000 членів у понад 4000 помісних церков.

Процеси, які переживають сьогодні методисти Великобританії, свідчать про глибинну кризу і відхід від євангельських першооснов цієї конфесії. Колись методисти були одними з тих християн , які в Англії та США формували високу мораль та етику праці (що мало колосальний вплив на піднесення Заходу). Тоді методизм асоціювався з глибокою посвятою, моральністю і великими духовними пробудженнями. Важко навіть уявити, що б відчув Джон Веслі, побачивши сучасний стан методизму!

Питання благословення церквами гріховних союзів давно стоїть на порядку денному Європи. Звідки бажання їх визнання? Частка прихильних до ЛГБТ-руху членів церкви  з кожним роком збільшується (причини цього здебільшого культурні та політичні), а церковні лідери намагаються відповідати на це лояльністю і поступками у важливих морально-етичних питаннях. Це проблема не лише методистів, але й багатьох інших конфесій з ліберальною теологією.

Рішення Методистської Конференції – лише один із сотень кроків руйнування класичної теології. Але корінь проблем криється в старому гріху – бажанні людей самостійно визначати, що є добре, а що зле. Божі постанови і закони нівелюються, натомість все більше церков перетворюються або на слабкі формальні організації, або на рупор світських цінностей в християнській обгортці.

Джерела:

https://www.bbc.com/news/uk-england-57658161

https://www.churchtimes.co.uk/articles/2021/2-july/news/uk/methodists-agree-to-same-sex-weddings-in-church

 

 

Сподобався матеріал?

Поділіться цiєю інформацією в соціальних мережах

Twitter Facebook In

Отримуйте найсвіжіші матеріали на імейл!

* indicates required