ЦИТУВАННЯ БІБЛІЇ ТЕПЕР ЗЛОЧИН?

16 грудня 2019 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

У Фінляндії поліція відкрила кримінальну справу за цитування біблійних віршів. Здавалося б, абсурдна ситуація, яка не могла статися в державі, що декларує свободу віросповідання. Однак це сталося і може бути небезпечним прецедентом у майбутньому.

Паїві Расанен, депутат парламенту Фінляндії, яка очолює Християнсько-демократичну партію, перебуває під слідством за вчинення так званого «злочину ненависті» після того, як опублікувала вірші з Біблії, в контексті критики підтримки ЛГБТ місцевою лютеранською церквою.

Предметом «злочину» виявилася цитата з Твіттера депутата, де вона критикує факт того, що Євангельська Лютеранська Церква Фінляндії цього року стала офіційним партнером ЛГБТ-Прайду. Депутат шокована таким рішення церкви, бо воно прямо суперечить Божому Слову і саме спираючись на Біблію, вона обґрунтувала свою незгоду.

Расанен опублікувала відому й промовисту цитату з першого розділу послання до Римлян (вірші 24-27): «Тому то й видав їх Бог у пожадливостях їхніх сердець на нечистість, щоб вони самі знеславляли тіла свої.Вони Божу правду замінили на неправду, і честь віддавали, і служили створінню більш, як Творцеві, що благословенний навіки, амінь.Через це Бог їх видав на пожадливість ганебну, бо їхні жінки замінили природне єднання на протиприродне.Так само й чоловіки, позоставивши природне єднання з жіночою статтю, розпалилися своєю пожадливістю один до одного, і чоловіки з чоловіками сором чинили. І вони прийняли в собі відплату, відповідну їхньому блудові».

За ці рядки з Божого слова поліція допитує жінку за статтею Кримінального кодексу, що передбачає покарання (ув’язнення або штраф) за розпалювання ненависті до групи людей на основі багатьох ознак, включно з їх сексуальною орієнтацією. Сама ж депутат стривожена можливими наслідками такого прецеденту: «Я переживаю, що ця справа, кримінальне розслідування, може налякати деяких християн, примусити їх ховатися та мовчати”, – сказала вона.

Сьогодні все більше прихильників лівих поглядів звертають увагу на «неполіткоректність» Біблії. Слово Боже звинувачують у «дискримінації» за багатьма ознаками. ЛГБТ, феміністки, язичники, атеїсти та багато інших противників християн все частіше стверджують, що Біблія їх дискримінує чи ще якось обмежує права. Це й не дивно, адже в епоху домінування постмодернізму, коли скасовані будь-які абсолюти, сама лише ідея, що Істина може бути об’єктивною, єдиною і що вона у Бога, звучить як виклик.

Саме тому популярність Біблії не дасть спокою тим, чиї брудні справи Писання викриває. Спроби переписати й по-новому інтерпретувати Боже Слово – це було лише питанням часу. Наприклад, ось минулого року двоє «теологів» із Женеви написали свій феміністичний варіант Святого Письма, який отримав назву «Жіноча біблія». Елізабет Пармантьє та Лоріана Савой – автори цього вільного трактування, інтерпретували біблійний сюжет до феміністичних ідей. За їх словами, це новий погляд на біблійних жінок, який допоможе руху #metoo.

Це все виглядає досить абсурдно, але від того не стає менш реальним. Переписування Біблії на догоду політкоректності може цілком реально зробити поширення справжнього Божого Слова нелегальним. Щось подібне вже сьогодні відбувається в Китаї, де «правильні» християни змінили своє віровчення, щоб догодити владі, а «неправильні» відмовилися це робити опинилися поза законом.