Гарвардський університет відмовляється від політики різноманітності, рівності та інклюзії і не буде фінансувати ЛГБТ-заходи

14 липня 2025 р.

У липні цього року Гарвардський університет запроваджує глобальні зміни в своїй політиці та структурі, усуваючи заходи та підтримку проектів у сфері різноманітності, рівності та інклюзії (DEI). Ці зміни очевидно відбуваються під тиском адміністрації Трампа, яка визначає такі програми як незаконну дискримінацію. Наразі керівництво Гарварду почало закривати або перейменовувати структурні підрозділи, пов’язані з DEI.

Протягом останніх тижнів були ліквідовані або трансформовані відділи університету, пов’язані з ЛГБТ і так званою «політикою різноманітності» у Школі богослов’я, Медичній школі, Школі громадського здоров’я, Вищій школі освіти та в самому Гарвардському коледжі. Ці процеси супроводжувалися не лише перейменуваннями, а й глибшими символічними зрушеннями. З університетських сайтів повністю зникли згадки про підтримку меншин і студентів, які відносить себе до ЛГБТ-спільноти.

Ті посади, які раніше були створення для підтримки «інклюзії і різноманітності», тепер переосмислюються та включають повноваження підтримки «спільноти» і «культури». У публічному дискурсі Гарварду тепер фігурують терміни «плюралізм думок» та «академічна культура». Офіційні коментарі університету щодо цього включають твердження про природну еволюцію підходів та перегляд місії відповідних підрозділів.

Ці зміни розпочалися після того, як у квітні адміністрація Трампа звинуватила Гарвард у «насильницькому порушенні» Закону про громадянські права через толерування антисемітизму й дискримінаційну політику DEI. Білий дім заморозив понад два мільярди доларів федерального фінансування та обмежив можливість приймати іноземних студентів. Перегляд цієї постанови призначений на 21 липня і скасування сумнівних практик попередніх років може зіграти на користь університету.

Хоча деякі критики змін сподівалися, що це лише формальний ребрендинг, однак за останній місяць відбулися події, які вказують на глибшу трансформацію. Це зокрема звільнення тих керівників департаментів та працівників університету, які наполягали на збереженні ліволіберальної політики. Наприклад, керівниця відділу DEI Гарвардської школи Кеннеді Роббін Чепмен у липні оголосила про свою відставку, хоча ще в травні була налаштована рішуче зберегти департамент.

При цьому офіційні речники запевняють, що університет продовжує створювати середовище, у якому кожен може досягти успіху. Проте тепер це не стосуватиметься позитивної дискримінації з преференціями для меншин, а також університет не буде підтримувати чи фінансувати заходи «святкування» певної групи (наприклад, університетські прайди). Наразі хвиля анти-DEI рішень торкнулася не лише Гарварду, а й інших університетів, державних департаментів, місцевих органів влади, а в деяких штатах були ухвалені навіть закони, які забороняють впровадження гендерних ініціатив в освіту.

Все це вказує на певні позитивні зрушення на тлі суперечливих дій Гарварду та інших університетів в останні роки. Численні ЛГБТ-ініціативи, сприяння лівому академічному мейнстриму, системний антисемітизм в університетських кампусах є вкрай далекими від тих ціннісних, духовних та інтелектуальних основ, на яких був заснований один з кращих вишів світу. Від перших років заснування у XVII столітті Гарвардський коледж був нерозривно пов’язаний із християнським вченням і традиціями та був місцем міжконфесійної співпраці та християнського плюралізму, хоча його заснували пуритани.