У грудні Кабмін додав священнослужителів до переліку бронювання священнослужителів. Рішення про критерії та особливості процедури мала ухвалювати Державна служба з етнополітики та свободи совісті України і 20 березня Інтерфакс Україна опублікував їх.
Релігійна організація може бути визнана критично важливою лише якщо відповідає певним критеріям. Найперше, вона має бути офіційно зареєстрованою в Україні, не входити до переліку заборонених і своєчасно подавати фінансову звітність. Окрім того, релігійна організація для бронювання священників не може бути пов’язаною з іноземними релігійними структурами, діяльність яких в Україні заборонена (наприклад, з РПЦ).
Ще важливим критерієм є відсутність її діяльності чи представництва на окупованих Росією територіях. Перелік цих вимог затверджений, щоб захистити механізм бронювання від зловживань і не допустити сприяння потенційно проросійським організаціям. Наразі для держави важливо гарантувати, що реалізація такого бронювання буде діяти лише для підтримки реальних духовних потреб суспільства і працюватиме на благо народу.
Можливість звільнення від мобілізації поширюватиметься на конкретний перелік духівництва. Перш за все, це керівники релігійних центрів, їхні заступники, настоятелі монастирів, духовних навчальних закладів та місіонерських організацій. Також бронюванню підлягають священнослужителі, які виконують релігійні обряди та офіційно працюють у парафіях/громадах. Однак процес бронювання не буде автоматичним. Кожне таке рішення ухвалюватимуть з урахуванням потреб війська, зокрема щодо наповненості штатних посад військових капеланів. Таким чином священнослужитель все ж може бути залученим до війська для служіння капеланом.
Раніше Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що на релігійні організації не поширюється загальна вимога про мінімальну зарплату у 20 тисяч гривень, яка є обов’язковою для критично важливих підприємств. Це зроблено задля спрощення процедури та уникнення бюрократичних перепон.
Загалом рішення про бронювання священнослужителів необхідне для нормального функціонування церков та забезпечення релігійних прав українців. Тривалий час це питання не було врегульованим і священнослужителі перебували в стані невизначеності. Звільнення духівництва від мобілізації є позитивним сигналом до церкви, що держава визнає церкви критично важливими під час війни.