Радикальні індуїсти закликають вбивати і ґвалтувати християн 1 березня

27 лютого 2025 р.

Рівень насильства щодо християн в Індії постійно зростає через агресивну політику та повну безкарність індуїстських радикалів. Відсутність захисту релігійних меншин в Індії та ворожа політика уряду проти новонавернених християн сприяє новим і новим нападам. Черговий напад анонсував один із лідерів руху Хіндуства Аадеш Соні, який закликає 50 тисяч індуїстських націоналістів об’єднатися і вчинити 1 березня різанину християн у штаті Чхаттісгарху.

Він закликав «вбити всіх християн, порушити честь їхніх дочок і невісток, вчинити проти них непристойні дії, насильно проникнути в християнські домівки та не щадити нікого, але зґвалтувати їх усіх». Аадеш Соні звинувачує християн у «промиванні мізків дітям» та вбивстві корів і закликає своїх послідовників вбивати їх та обґрунтовує це нібито підтримкою влади:

«Вбивайте тих, хто вбиває корів, не шкодуючи нікого. Не вимагайте для них смертної кари, а дійте самі, не чекаючи закону». «Я маю підтримку адміністрації. Цього мені достатньо».

Хіндутва — це крайня форма індуїстського націоналізму, яка стверджує, що бути індійцем дорівнює сповідувати індуїзм. Вони виявляють певну толерантність до інших дхармічних релігій, як-от буддизму, сикхізму або джайнізму, вважаючи їх також індуїстськими. Однак послідовники Хіндутви визначають чужими і ворожими недхармічні релігії (християнство, іслам), що призводить не лише до невдоволення чи зневаги, але до насильства і вбивств.

Хіндутва значною мірою переплітається із політикою правлячої партії Нарендри Моді (BJP). Християни дуже стурбовані симбіозом влади із крайніми індуїстами, які закликають до страт. Рада баптистської церкви Нагаленду (NBCC) написала лист головному міністру Чхаттісгарха Вішну Део Саю з проханням втрутитися в це питання та захистити релігійні меншини. Проте влада переважно закриває очі на численні акти насилля та дискримінації християн, тому найближчими днями вони перебуватимуть в особливо кризовому становищі.

Посилення переслідування християн в Індії, Китаї, в африканських країнах та на окупованих Росією територіях переважно ігнорується міжнародною спільнотою, а політика США суттєво змінилася. Раніше вони позиціювали себе як захисники християн, а тепер шукають вигоду, а не захист цінностей. Раніше Комісія Сполучених Штатів з міжнародної релігійної свободи (USCIRF) рекомендувала визначити Індію як «країну, що викликає особливе занепокоєння» через переслідування християн. Однак нині Вашингтон вибудовує чудові стосунки з індуїстськими націоналістами на чолі з Моді.