Посилюється переслідування християн в Індії, однак США мовчать, попри обіцяну захищати релігійну свободу

18 лютого 2025 р.

В Індії спостерігається значне посилення антихристиянських переслідувань. За минулий рік суттєво зросла кількість насилля щодо релігійних меншин і міжнародні християнські правозахисні організації постійно наголошують на потребі тиску на індійську владу. Індуїстські націоналісти сприяють переслідуванню християн та ухвалюють закони для унеможливлення євангелізації. Однак на зустрічі Дональда Трампа і Нарендри Моді питання захисту християн навіть не підіймалося.

Як повідомляє CBN з посиланням на керівника відділу міжнародних зв’язків у Christian Solidarity International Джоела Велдкампа, найгостріша ситуація розгортається у штаті Маніпур. В попередні роки там спалахнуло насильство, що почалося як суперечка за земельні права, але швидко переросло в масштабний релігійний конфлікт. Близько 40 тисяч християн були змушені залишити свої домівки, більшість із них нині живуть у таборах для біженців без належних житлових умов і медичного забезпечення. 

Останнім часом насильство тільки посилюється. Один із найбільш жахливих випадків стався кілька місяців тому, коли мати трьох дітей із корінної групи Кукі-Зо стала жертвою жорстокого нападу: індуїстські бойовики її зґвалтували, а потім спалили живцем. Цей черговий прецедент спричинив нову хвилю насилля проти християн, що призвело до десятків смертей та нових потоків біженців. Наразі гуманітарна допомога для переслідуваних християн зведена до мінімуму. Ба більше, урядові чиновники здебільшого не втручаються, а інколи навіть сприяють репресіям.

Індія позиціює себе нібито як демократичну країну, але за останні 10 років ситуація з правами релігійних меншин суттєво погіршилася. Християни стають жертвами системного насилля і дискримінації, а влада закриває очі на злочини і навіть використовує релігійну риторику для політичного впливу.

Більшість населення Індії (80%) є індуїстами, а християни становлять лише 2%. Ця меншина стає зручним «ворогом», якого можна звинувачувати в проблемах суспільства. Правляча партія Бхаратія Джаната (BJP), яка представляє індуїстський націоналізм, використовує релігію як політичний інструмент. Задля консолідації індуїстів влада сприяє створенню образу ворога з християн (і нерідко західного світу також).

Індія посідає 11-те місце серед країн, де християни зазнають найбільших переслідувань за версією Open Doors. Це означає, що насильство вже досягло критичної межі і християни потребують необхідний міжнародний тиск на індійську владу, і якщо ситуація не зміниться, репресії лише посиляться.

Попри критичну ситуацію, Дональд Трамп не порушив питання свободи віросповідання на зустрічі з індійським прем’єр-міністром Нарендрою Моді 14 лютого. Вони обговорили різні аспекти двосторонніх стосунків між країнами, однак питання релігійної свободи навіть не звучало, як і проблема переслідування християн.

 За кілька днів до цього Трамп оголосив про створення в Міністерстві юстиції робочої групи «з викорінення антихристиянських упереджень». Це виглядає досить лицемірно, коли американський президент хоче виглядати «другом християн» у країні з високою релігійною свободою, однак навіть не запитує свого індійського партнера про системні багаторічні гоніння на їхніх братів і сестер.

Не меншим лицемірством є промова Джей ді Венса на Мюнхенській конференції, коли він звинуватив європейські країни в переслідуванні християн. Звичайно, названі ним кейси є правдивими і свідчать про певну деградацію цінностей і правової культури в деяких західних країнах. Однак мовчання про вбивства християн у Європі руками росіян, про переслідування і вбивства християн у Індії, Нігерії на Близькому Сході вказують на політичну маніпуляцію з боку політика, а не реальну турботу про християн.