У Німеччині знову автомобільний теракт. 28 постраждалих

13 лютого 2025 р.

Сьогодні вранці стався черговий теракт у Мюнхені з наїздом у натовп. Щонайменше 28 людей постраждали. Це сталося поблизу місця, де має проходити щорічна Мюнхенська безпекова конференція. Винуватцем наїзду виявився 24-річний біженець з Афганістану.

Теракт стався у середмісті близько 10:30. Тоді в Мюнхені відбувалася демонстрація працівників дитячих садочків, лікарень і прибиральників вулиць, які вимагали підвищення зарплати і кращі умови праці. Саме в цей натовп в’їхав терорист на автомобілі Mini Cooper. Серед постраждалих двоє перебувають у тяжкому стані. Це мати з дитиною, які потрапили прямо під автомобіль. Як повідомляє BBC, посилаючись на дані німецької поліції, водій перед в’їздом у натовп додав гаду і прискорився. Це означає, що дана діє є навмисною і класифікується саме як теракт.

Наразі поліція заарештувала терориста і ним виявився біженець із Афганістану, якого раніше вже затримували за крадіжки і торгівлю наркотиками. Німецький канцлер Олаф Шольц засудив ранковий теракт як «жахливий напад» та додав, що «цей злочинець не може припустити, що він зможе залишитися тут». Щоправда, канцлер не пояснив, чому терорист має бути депортований, а не відбувати покарання у в’язниці.

Автомобільні теракти стали особливо поширеними за останнє десятиліття. У 2016 році вантажівка в’їхала на різдвяний ярмарок у Берліні. Тоді винуватцем був тунісець-джихадист, який вбив 13 людей. У грудні минулого року терорист на автомобілі проїхав крізь натовп на різдвяному ярмарку, а Магдебурзі. Шестеро людей загинули і близько 300 отримали поранення. Підозрюваним виявився 50-річний саудівець-критик ісламу, однак це не зменшило його радикалізм.

Теракти за участю мігрантів та/або радикальних мусульман стали занадто звичними для західного світу. Лише нещодавно ми спостерігали наслідки трагедій у Магдебурзі та Новому Орлеані, а сьогодні це відбувається знову. Важливо звернути увагу й на день та місце нападу, адже сьогодні розпочинається Мюнхенська безпекова конференція. Хоча немає жодного зв’язку між конференцією і терактом, однак це занадто показова ілюстрація слабкості і відсутності безпеки в сучасній Європі. Політики щоразу засуджують такі інциденти, однак теракти повторюються знову і знову.