Аргентина йде слідом за США: Мілей ініціює заборону трансгендерного переходу для неповнолітніх

11 лютого 2025 р.

Політика Хав’єра Мілея і Дональда Трампа багато в чому є подібними, як і ставлення до зміни статі для дітей. Минулого тижня речник президента Мануель Адорні виступив з оголошенням про нову політику уряду щодо трансгендерів, яка заборонятиме будь-які дії, спрямовані на зміну статі неповнолітнього, адже діти не мають «когнітивної зрілості, необхідної для прийняття рішень щодо незворотних процесів».

«Ці втручання, яким піддаються діти, становлять серйозний ризик для їхнього здоров’я, як фізичного, так і психічного, оскільки вони передбачають переривання процесу дорослішання. Крім того, у багатьох випадках наслідки цих методів лікування та операцій є незворотними», — заявив Адорні. 

Подібно до американських нововведень, у четвер аргентинський президент  Указом про необхідність і терміновість (DNU) вніс зміни до закону про гендерну ідентичність. Тепер в країні заборонені операції зі зміни статі для неповнолітніх, а також призначення блокаторів статевого дозрівання. У наказі міститься і заборона на утримання транс-жінок (чоловіків) у жіночих в’язницях.

У заяві виконавчого комітету йдеться, що цей та інші заходи прийнято «в рамках фронтової боротьби з гендерним екстремізмом». Загалом аргентинська влада декларує переоцінку політики попередніх урядів щодо гендерної пропаганди. Актуальність захисту неповнолітніх в контексті гендерної пропаганди особливо актуальна, адже 29% трансгендерів у Аргентині молодше 17 років.

До цього понад десятиліття лише в Буенос-Айресі діяли десятки клінік, в яких надавали неповнолітнім рецепти на гормональні препарати. Активне сприяння трансгендерному порядку денному закріпилося після ухвалення відповідного закону у 2012 році. Він передбачав, що «кожна особа має право на визнання своєї гендерної ідентичності, що розуміється як внутрішнє та індивідуальне переживання статі». Тепер це змінилося.

Окрім Аргентини і США ще раніше обмеження чи заборони на каліцтва дітей були прийняті у Великій Британії, Швеції та Фінляндії. Хоча ці держави дуже далекі від справді консервативної політики, проте наявність надто «прогресивного» досвіду підштовхнула їхні уряди до обмеження цієї нездорової практики. Повернення Дональда Трампа у Білий дім, ймовірно, підштовхне й інші країни повертатися до здорового глузду, адже хай там як, але саме США формували тренд і напрямок соціальним і змінам на Заході.