Що спричинило найбільше смертей минулого року?

5 січня 2025 р.

За даними статистичного ресурсу Worldometr, найпоширенішою причиною смертності у 2024 році був аборт. Кількість абортів значно перевищує смертність від раку, паління, автомобільних аварій та самогубства. Загалом на переривання вагітності припадає понад 42% усіх смертей.

Worldometer надає останні статистичні дані щодо світових показників і тенденцій. Авторитетність цього ресурсу визнана Американською бібліотечною асоціацією (ALA). Він фіксує приріст населення, народжуваність і смертність. Підрахунок кількості абортів ґрунтується на даних Всесвітньої організації охорони здоров’я.

За минулий рік у світі було зроблено 45,1 мільйона абортів, що приблизно відповідає довоєнному населенню України. При цьому слід враховувати той факт, що це дані лише офіційної статистики, адже не відомо, скільки було проведено підпільних абортів і скільки ембріонів загинули в ході проведення процедури екстракорпорального запліднення.

Смерть десятків мільйонів людей за рік є величезним демографічним викликом, особливо в контексті легальності абортів у країнах Західного світу та зростанням тенденції до депопуляції. При цьому масштаб проблеми абсолютно ігнорується міжнародними правозахисними організаціями.

Інформація про кількість абортів в контексті людської смертності є некомфортною для сучасного світу. Першу причину смертності ігнорують, усувають або просто заперечують, адже для багатьох держав та їх секуляризованих суспільств абортована дитина не є людиною.

Приховування або викривлення цього факту здійснюється навмисно, що підтверджує історія, що трапилася у Франції торік. Католицький телеканал CNews був оштрафований на 100 тисяч євро за озвучування статистики абортів і визначення їх головною причиною смертності у світі. Подання цієї інформації без зеперечення визнання ембріона людиною регуляторний орган аудіовізуальних і цифрових комунікацій (Arcom) визначив як маніпуляцію та обман. Причина цього - агресивна проабортивна політика Франції, що включає визнання аборту конституційним правом.

Протягом останніх десятиліть ситуація з демографією у Європі залишається тривожною, адже мінімальний рівень народжуваності для збереження населення забезпечують мігранти та біженці. В Україні ситуація залишається ще гіршою, адже внаслідок війни, складного економічного становища, десятиліть легальних абортів і проабортивної культури наша країна лідирує за рівнем високої смертності. Низької народжуваності і має тривалу тенденцію до вимирання.