На другому парламентському молитовному сніданку політиків, підприємців, представників уряду та громадських діячів об’єднали спільне визнання загальнолюдських і моральних цінностей. Захід, що передував Різдву на Новому року, став ще однією нагодою для єднання і проголошення важливості духовних, зокрема християнських, орієнтирів розбудови України.
Зустріч розпочалася зверненням президента Володимира Зеленського. Він звернувся в онлайн-режимі до присутніх, подякував спікеру Верховної Ради Руслану Стефанчуку та наголосив на важливості надії, адже після темряви обов’язково приходить світло.
«Мораль, віра та сміливість об’єднують країни і лідерів у боротьбі за життя. Це відображає християнську ідею: коли темрява здається безмежною, раптом з’являється світло. І різні сили піднімаються, щоб захистити те, що важливе», — зазначив Президент Зеленський.
Руслан Стефанчук у своєму вітальному слові підкреслив важливість традицій та єдності для української нації.
«Мені надзвичайно приємно вітати вас на другому парламентському молитовному сніданку. Ми разом формуємо прекрасну традицію — передріздвяну молитву й трапезу в колі однодумців, партнерів, братів і сестер. Приємно бачити представників різних політичних сил, вірувань і конфесій. Різних, але єдиних», — сказав він.
Голова Верховної Ради також закликав помолитися за українських військових і вшанувати пам’ять полеглих героїв. Він підкреслив ключову ціннісну відмінність між Україною та Росією:
«Наші традиції — це любов до своєї землі, мови, історії та ближнього. Ворогу притаманні агресія, захоплення чужого та брехня. Ми повинні протиставити цьому наші цінності миру, поваги та справедливості».
Далі прем’єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив на значенні єдності й спільної молитви як чинників, що наближають перемогу України.
«Сьогодні ми єдині в молитві. І так само мусимо бути єдиними у щоденній роботі заради визволення і відновлення України», — зазначив він, підкресливши важливість міжнародної підтримки та консолідації українців.
На заході були присутні народні депутати, урядовці, лідери різних церков, капелани, ветерани війни та громадські діячі. Традиція молитовних сніданків поступово розростається і ми спостерігаємо вже системну співпрацю влади, представників церков і громадянського в контексті єдності народу довкола моральності і духовних цінностей. Кілька тижнів тому відбувся подібний молитовний сніданок за участю Володимир Зеленського та капеланів. Також цього року президент вперше взяв участь у Національному молитовному сніданку та численних заходах із включенням міжконфесійних молитов.
Це все виглядає як добрий сигнал, однак важливо спостерігати не лише за присутністю представників влади на таких заходах, але й за духовною якістю законопроектів і урядових розпоряджень, щоб духовні промови не суперечили реальним діям.