Українські депутати пропонують зробити 24 лютого Днем молитви за Україну

20 грудня 2024 р.

19 грудня до Верховної ради України внесено законопроект №12336, яким пропонується зробити 24 лютого Національним днем молитви. Він передбачає зміни до 73 статті Кодексу законів про працю.

Авторами законопроекту є міжпартійна група із 37 депутатів, які аргументують цю пропозицію важливим значенням 24 лютого, коли українці проявили відчайдушність у боротьбі за незалежність, і підкреслюють важливість молитви та збереження державності.

Ініціатори законопроекту наголошують, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну стало переломним моментом в нашій історії. Попри плани ворога захопити країну за три дні, український народ зумів вистояти завдяки єдності, стійкості армії підтримці з боку міжнародної спільноти, а також молитві українців.

 У пояснювальній записці також наведені приклади історичних подій, коли спільна молитва мала значний вплив. Наприклад, у 1940 році під час Другої світової війни король Великобританії Георг VI оголосив Національний День молитви після нападу гітлерівської Німеччини на Францію. Також подібні приклади знаходимо в американський історії.

Люди йдуть на молитву до Вестмінстерського абатства у Національний день молитви, 26 травня 1940 року

Одна з наймасштабніших Національних молитов відбувалася під час висадки американських військ у Нормандії (відома історії як «Молитва Франкліна Рузвельта в день D»). Ця молитва транслювалася по радіо та супроводжувалася хвилинами мовчання по всій країні. Християни молилися  церквах, на робочих місцях та вдома за успіх операції і збереження життів військових. 

Франклін Делано Рузвельт, 32-й президент США

На думку ініціаторів законопроекту, запровадження Національного дня молитви сприятиме зміцненню духовності й патріотизму, консолідуватиме суспільство та сприятиме відновленню територіальної цілісності України. У плані реалізації цих змін зазначається проведення молитви та виконання духовного гімну «Боже великий, єдиний» у Верховній раді, а також проведення різних заходів за сприяння місцевих органів влади. Створення плану заходів має відбуватися за безпосередньої участі Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.

 Протягом останніх місяців простежується значне зближення влади та ВРЦіРО, проведення численних заходів і спільних молитов за участі влади та духівництва, що є дуже позитивним сигналом. Водночас така співпраця не має обмежуватися символізмом, адже якісний внутрішній вплив духовних цінностей на владу і суспільне життя є значно важливішим, ніж дотримання формальностей. Разом з цим загальна тенденція виглядає досить позитивно, а Національна молитва за Україну, безперечно, необхідна нашому народу в цей тяжкий кривавий час.