Поряд із вибором президента американці низки штатів голосували на референдумі щодо легальності абортів. Це питання досі дуже гостро стоїть на порядку денному в США, проте не в контексті захисту життя, а навпаки — прихильники абортів намагаються змінити місцеве законодавство, щоб скасувати заборону на вбивство дітей в утробі матері.
5 листопада в 10 штатах громадяни висловилися щодо різних пропозицій щодо абортів: від легалізації на ранніх термінах до необмеженого права вбивати ненароджених дітей. Результати плебісциту демонструють невтішне становище моральних стандартів цих штатів, адже у 8 з 10 штатів громадяни підтримують аборти.
В Аризоні виборці підтримали поправку до конституції штату, яка має закріпити право на аборт до так званого моменту життєздатності плоду, що зазвичай вважається приблизно 24 тижнями. За це проголосували 62%. У Колорадо 61% виборців підтримали ще більш радикальну пропозицію — легалізувати аборт на будь-якому етапі вагітності. Анальогічну пропозицію підтримали 74% тих, хто голосував у Мериленді та 62% у штаті Нью-Йорк.
У Неваді 63% виборців також підтримали аборти до 24 тижнів, проте остаточне рішення буде прийнято у 2026 році, коли законодавці штату планують голосування щодо цього питання. За пропозицію схвалити конституційне право на аборт до життєздатності плоду проголосували також 57% мешканців Монтани. У Небрасці на референдумі затвердили заборону абортів лише у другому і третьому триместрі з певними винятками. Це підтримали 55% громадян.
Досить тривожно завершилися референдуми щодо абортів у Міссурі де вони нині майже повністю заборонені (легальні лише у випадку загрози життю матері). Так у Міссурі виборці підтримали поправку, що закріплює легальність аборту до життєздатності плоду (тобто до 24-го тижня). Це підтримали 52% громадян, тобто перевага є мінімальною.
Цікавим є становище у Флориді. Там аборт заборонено після шести тижнів вагітності, тобто в період до того, як більшість жінок дізнаються про вагітність, що максимально мінімізує ризики для ненароджених дітей. Винятки, як і в Міссурі, дозволені лише у випадках, коли життя вагітної жінки під загрозою, а також у випадку зґвалтування, інцесту і торгівлі людьми, але вони застосовуються лише до 15 тижнів вагітності.
Для того, щоб змінити статус кво американці Флориди мають проголосувати за конституційну поправку, яка вважається ухваленою лише якщо набере 60% голосів. На цьому референдумі ця ініціатива знайшла лише 57% підтримки, а тому чинні правила залишаться в силі.
Також привертає увагу голосування у Південній Дакоті. Це єдиний штат, де більшість виборців відхилили ініціативу щодо закріплення права на аборт до 12 тижнів. 60% виборців сказали «НІ» дітовбивству та вибрали життя.
Цей референдум показав, що аборти підтримують значна частина громадян навіть у так званих «червоних» штатах. Це тривожна тенденція, яка свідчить про моральний відступ і, на жаль, значну успішність кампанії переконання американців у можливості вбивати дітей, які нібито є лише плодом.