Зараз триває саміт БРІКС у російському місті Казань. Окрім лідерів Індії та Китаю запрошення від Путіна прийняв і генеральний секретар ООН Антоніо Гутерреш, який вже прибув до Росії. Цей візит викликав неоднозначну реакцію в світі та критику від України.
16-й саміт БРІКС демонструє посилення держав та режимів, які формують альтернативу західним демократіям і економічній взаємодії із Заходом. В нинішніх умовах БРІКС являє собою вікно можливостей, як обійти санкції для режимів, котрі мають складні чи навіть ворожі стосунки із США та іншими західними державами. На порядку денному альянсу нині стоїть дедоларизація та поглиблення співпраці в умовах санкцій.
Цей саміт дуже важливий для Росії. Загалом очікується 32 іноземні делегації. З них 24 будуть представлені на рівні глав держав і урядів. Для кремлівського диктатора це можливість розширити як економічні, так і геополітичні зв’язки та підтвердити перебільшення міжнародної ізоляції Росії. В контексті агресивної війни та ордеру на арешт безпосередньо Володимира Путіна участь Антоніо Гутерреша в саміті вкотре підтверджує нікчемність принципів і цінностей, які ООН декларує, але не виконує.
Цей візит вже прокоментували в українському МЗС: «Генсек ООН відхилив запрошення України на перший Глобальний саміт миру у Швейцарії. Він, однак, прийняв запрошення до Казані від військового злочинця Путіна. Це неправильний вибір, який не сприяє справі миру. Це тільки шкодить репутації ООН».
Участь Антоніо Гутерреша у саміті БРІКС підтверджує як зростання впливу авторитарних режимів у світі, так і їх готовність до більшого впливу у світі, чому ООН зовсім не перешкоджає, а навіть підтримує. Досить абсурдно виглядає, коли очільник здавалося б ключової правозахисної та організації, яка декларує миробудування, має спільність із російським диктатором, який розпочав наймасштабнішу нині війну у світі. І все це відбувається на саміті, який покликаний до зближення авторитарних режимів та обхід санкцій за порушення прав людини.
Все це дивувало б якби не попередній досвід ООН та безпосередньо Антоніо Гутерреша. Нині організація абсолютно не здатна виконувати свою основну місію побудови миру та протидії війнам, а позиція ООН і її генсека щодо України залишається надзвичайно слабкою і невизначеною.
Також організацію неодноразово звинувачували в корупції, ігноруванні порушення прав людини (наприклад, повна байдужість до переслідування уйгурів в Китаї), підтримці тероризму (БАПОР, яка включена до структури ООН, є безпосереднім партнером Хамасу. Також 20 жовтня були виявлені факти підкупу миротворців ООН з боку ліванської Хезболли, що вкотре підтверджує корупційність організації.
- Генсек ООН прибув до Росії на саміт БРІКС | ukrinform.ua
- Russia’s expanded BRICS meeting sends jitters around Europe | euronews
- BRICS Summit in Kazan: De-Dollarization and New Partnerships ━ The European Conservative | europeanconservative.com
- Dramatic testimony suggests UN peacekeepers bribed by Hezbollah | www.israelhayom.com