Жива музика і християнські пісні — типове явище для європейських вулиць, але не завжди. Прикра й обурлива історія трапилася в Лондоні 29 січня. 20-річна Гармоні регулярно грає та співає пісні поклоніння на вулиці перед покупцями торгового центру і має сотні тисяч підписників та мільйони переглядів на YouTube. Після виконання всесвітньовідомої пісні «Amazing Grace» (О, Благодать) до дівчини підійшла офіцер поліції та вимагала зупинити спів і забиратися геть.
«Вам заборонено співати церковні пісні за межами церкви», — заявили поліціянтка. «Я просто хочу принести любов і мир суспільству», — відповіла християнка та почала апелювати до своїх прав, зокрема свободи віросповідання та відсутності заборони для виступів вуличним музикантам. Однак цього було не достатньо, офіцер наполягала на припиненні співів. Поліціянтка поводила себе агресивно, а помітивши, що її знімають, навіть показала язика, що абсолютно непрофесійно і неприпустимо.
В інтерв’ю Daily Mail, Гармоні розповіла, що регулярно виконує пісні біля торговельного центру і ніколи не мала проблем ані з охороною, ані з покупцями. Деякі люди підходять і дякують їй, або моляться поруч. Вона сказала, що відчувала себе об’єктом знущання, коли офіцер поліції безапеляційно і незаконно заборонила їй співати.
Також дівчина повідомила про реакцію людей на несправедливу поведінку поліції: «Я не підходжу до людей. Я не змушую людей слухати. Я співаю, а вони можуть вибрати послухати, а якщо ні, вони можуть обрати піти далі. Зібрався великий натовп, вони буквально благали поліцію залишити мене в спокої…Чоловік сказав щось на зразок “там одну жінку пограбували, а ви тут”, інша жінка сказала: “Це християнська країна”. Усі були засмучені».
Гармоні вирішила не мовчати та звернулася в поліцію задля захисту її прав і роз’яснення ситуації. Після розголосу історії про неможливість співати християнські пісні на вулиці колишній міністр від Консервативної партії Енн Віддекомб, закликала «виключити офіцера з добровольчої служби». Тепер Скотленд-Ярд розпочав розслідування щодо Майї Хаджипеткової — офіцера, яку звинувачують в порушенні права людини на свободу вираження поглядів і віросповідання. Також поліція попросила вибачення в Гармоні та визнала, що не існує заборони співати християнські пісні на вулиці.
Хоча Європа за інерцією все ще вважається християнським континентом, однак безпека і можливості для християн поступово обмежуються. В історії з Гармоні поліція визнала помилку, однак лише у Великій Британії є чимало випадків переслідування правоохоронцями вуличних проповідників та людей, які просто моляться на вулиці. Ця негативна тенденція пов’язана із секуляризацією, відходом у минуле «християнської норми», коли пісні прославлення, релігійна риторика і вільне вираження своєї віри сприймається, як щось сумнівне чи навіть загрозливе.