Так історично склалося, що Україна має не найкращу репутацію в тому, що стосується прозорості і боротьби з корупцією. Однак стереотип про тотально корупційну Україну є перебільшенням, яке підживлюється ворогом. Сполучені Штати провели аудит використання американської допомоги і не виявили зловживань. Про це повідомив координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі під час пресконференції 3 січня.
«Ми дуже, дуже наполегливо працюємо над тим, щоб переконатися, що кожна система, яка надається Україні, має міру підзвітності. Ми можемо запевнити Конгрес і американський народ, що ця техніка використовується належним чином на полі бою… Ми не бачили жодних ознак того, щоб була… щоб мала місце якась широкомасштабна корупція або — або зловживання з боку українських військових», — заявив Джон Кірбі.
Також він запевнив, що українська сторона розуміє потребу у підзвітності. «Вони поділяють це, і вони дали зрозуміти, що готові працювати з нами над заходами підзвітності для всіх систем, які надаються», – додав американський чиновник.
Питання прозорості й підзвітності гостро стоїть ще з 2022 року, однак за цей час не було прецедентів, які б підтвердили фактами перепродаж зброї. Російські та проросійські медіа на Заході поширювали недостовірну інформацію, що передана Україні зброя нібито потрапляє до рук терористів Хамасу, нігерійських ісламістів та інших угруповань. Однак такі повідомлення містять або прямий російський слід, або джерела від конспірологів на зразок Сеймура Герша, який використовує російські «анонімні джерела».
Сьогодні Україна стоїть перед невизначеністю щодо майбутнього повернення окупованих територій. Сполучені Штати затягують виділення необхідної допомоги, закон про лендліз не працював і навіть згадка про його ухвалення виглядає досить іронічно. На жаль, посилюються голоси ізоляціоністів, які заперечують місію США бути підтримкою для союзників.
Зміна влади в Польщі також є тривожним чинником, адже залежний від Брюсселя уряд Туска зацікавлений більше у внутрішніх змінах, ніж самостійній ініціативі допомагати Україні у військовому плані. Разом з цим, є й певні позитивні новини: 4 січня Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги, який є дуже важливим доповнення для нашої оборони, але це не вирішальний фактор.
Якою б не була нинішня ситуація, християни розуміють, що все контролює Бог, тому закликаємо продовжувати молитися за Україну, наше військо, захист цивільних від російських атак та повернення окупованих територій!
- США продовжать підтримку, але не на рівні 2022-2023. Україна повинна розвинути ВПК і виготовляти боєприпаси, – Держдеп | LB.ua
- Press Briefing by Press Secretary Karine Jean-Pierre and NSC Coordinator for Strategic Communications John Kirby | The White House
- Russians gave Hamas trophy weapons to discredit Ukraine – Defence Intelligence | Ukrainska Pravda
- US finds no misuse of military aid to Ukraine | ukranews_com
- https://leadership.ng/ukraine-accused-of-reselling-western-weapons-to-terrorist-groups