В Білорусі влада розігнала католицький табір скаутів

17 серпня 2023 р. \ оновлено 22 лютого

У лісі поблизу міста Новогрудок білоруські скаути мали проводити табір для підлітків. Проте свободи в Білорусі залишилося так мало, що навіть табір неповнолітніх влада розцінила як загрозу.

Як повідомляє «Хрысціянская візія», місцеві скаути організували табір в лісі, облаштували намети, проте на наступний день до них приїхали силовики та провели «профілактичну бесіду» з організаторами, тобто із католицькими священниками, і примусили залишити територію.

Причиною зацікавленості влади в цій ситуації стали доноси прихильників Лукашенка на буцімто неприйнятні шеврони у скаутів. Білоруська влада не ризикнула визнавати, що злякалася традиційної європейської символіки, тому пропагандисти почали поширювати абсурдну версію, нібито силовики не допустили, щоб підлітки в лісі вживали наркотики.

На формі білоруських скаутів зображено символіку Європейської федерації скаутів (FSE). Вона активно працює понад 60 років і має статус неурядової організації при Раді Європи. Емблеми, які не сподобалися фанатам Лукашенка, містять червоний хрест із золотою лілією, (символізує спадщину Мальтійського ордена), а також гасло «Semper parati!» («Завжди готові!»).

Оперативне втручання міліції та згортання табору свідчить про неабияку тривожність самопроголошеної влади. Вони бояться будь-яких об’єднань чи товариств (навіть підліткових), які самі не можуть контролювати і впливати на їх виховну діяльність.

Скаутський рух є традиційним для Європи та сприяє розвитку у підлітків самостійності, лідерських навичок та активної громадянської позиції, що може призвести до формування незалежних думок та гуртування молоді довкола певних ідей (наприклад, християнського патріотизму). Це може сприяти зростанню опозиційних настроїв, нелояльності та непокірності щодо офіційної доктрини влади.

В Європі традиційно скаутські організації були товариствами небайдужих дітей і молоді, які об’єднували спільними цінностями. В Україні найбільшою і найвідомішою скаутською організацією є Пласт. Протягом всієї його історії, пластуни показали себе як активних громадян, брали участь у національно-визвольній боротьбі. Сьогодні чимало вихованців Пласту воюють за Українську незалежність і, на жаль, віддають свої життя. Лише за минулий тиждень на офіційній сторінці організації опубліковано некрологи трьох героїв — Сенюка Богдана, Дорошенка Василя та Миколи Шаровара.