В Острозі пройшов Форум Християнської Відкритої Академії

8 липня 2023 р. \ оновлено 22 лютого

7-8 липня 2023 року в Острозі відбувся Форум Християнської Відкритої Академії (ХВА). Цими днями близько 100 християнських служителів з усієї України зібралися у НаУ «Острозька Академія» – університеті, який є багаторічним партнером міжконфесійного освітнього проекту ХВА, щоб отримати акредитовані сертифікати про закінчення семимісячного курсу ХВА, взяти участь у дискусіях, роботі 3-х секцій, спільних молитов про Україну, ознайомитися з проектом «Декларації про відновлення України», відвідати історичні місця Острога та університету тощо.

Проєкт Християнська Відкрита Академія є складовою частиною Міжконфесійної Ініціативи «Християни для України», що створює освітній простір, в якому християни різних конфесій можуть отримати світоглядне та практичне навчання для подальшої інтеграції в різноманітні служіння, які діють на благо України.

«Специфікою Християнської Відкритої Академії є формування цілісного біблійного світогляду, який відображається у всіх сферах життя особи і суспільства», – сказав під час відкриття Форуму керівник ХВА Ярослав Лукасік.

Понад 500 студентів з 14 країн та 21 області України; понад 120 навчальних матеріалів, серед яких вебінари, профільні лекції, менторинги та книжки, а також 98 викладачів та експертів з 5 країн, – така статистика ХВА цього навчального року.

Впродовж 7 місяців студенти слухали лекції та вебінари відомих професіоналів у сфері психології, культурології, політології, історії України, історії християнства, апологетики, освіти тощо, обравши один із трьох напрямків навчання: «Основи консультування та сімейне служіння», «Розвиток громад та соціальні проєкти» та «Суспільство і культура».

Директор ХВА Ярослав Лукасік та керівник Християнської Служби Порятунку, Андрій Оленчик.

Спікерами вебінарів були такі відомі мислителі та громадські діячі, як математик, доктор наук і доктор філософії, магістр біоетики Джон Леннокс; письменник і соціальний критик Оз Гіннес; мер Рівного О. Третяк; проректор УКУ, правозахисник, публіцист Мирослав Маринович; координатор роботи та засновник Християнської Служби Порятунку А. Оленчик; військовий капелан, пастор Г. Мохненко; теолог, аналітичний філософ, апологет, автор видань Пол Копан; український історик та публіцист Я. Грицак; філософ, історик релігії, соціолог С. Чаплигін; український письменник та громадський діяч Д. Капранов; історик, публіцист, політик В. В’ятрович; професор християнської історії, перекладач Біблії Чарльз Вайт; аналітичний філософ, теолог, апологет, автор Вільям Крейг; професор християнської психології Ерік Джонсон; професор історії, співорганізатор Центру Колсона Гленн Саншайн та інші.

Наступний набір буде восени 2023 року. Інформація з’явиться на офіційному сайті ХВА та в соціальних мережах! Не пропустіть хорошу нагоду покращити знання з різних дисциплін, включно з історією та культурологією в контексті України, теологією та апологетикою!

Щоб дізнатись більше про Християнську Відкриту Академію: програму, викладацький склад та цінності — посилання тут.