Цього року американські християни влаштували справді дієвий бойкот «місяця гордості», що вже відчули багато компаній. Це торкнулося навіть технологічних гігантів, які давно вважалися територією монополії прогресистських сил.
Сотні християн, які працюють в Google, підписали петицію до керівництва з вимогою не виступати спонсором дрег-шоу в Сан-Франциско (шоу трансвеститів, учасники якого пародіюють та сексуалізують Ісуса Христа), адже участь компанії в організації дійства є «прямою образою релігійних переконань і почуттів християн».
До цього компанія опублікувала анонс та заявку участі в «Pride and Drag Show», яке мало закрити події місяця ЛГБТ. Однак після поширення скарг і петиції серед співробітників, Google видалив шоу зі сторінки внутрішніх подій компанії.
Звичайно, це не означає, що Google повністю дистанціюється від підтримки ЛГБТ, проте офіційний демарш в цій конкретній історії свідчить, що дієві методи спротиву ще є і консолідованість навіть відносно невеликої групи християн може давати свої плоди.
Зараз вимальовується дуже позитивна тенденція відмови від публічного домінату ідеї прийняти будь-яких форм сексуальності. Дедалі більше американців не бояться сказати своє «ні» ЛГБТ-пропаганді, хоча цей рух спротиву ще тільки набирає сили. Заходи та проекти «гордості» дедалі частіше сприймаються як токсичні навіть серед невоцерковлених американців. Цього року американські компанії зіткнулися з дедалі більшою критикою з боку «правого світу» і саме християни відіграли тут важливу роль.
Такі тенденції відображаються і в дослідженнях громадської думки. Нове опитування аналітичного центру Gallup демонструє, що частка американців, які вважають гомосексуальні стосунки прийнятними впала з 71% до 64%, тобто на 7 пунктів. Також впала підтримка більшості контроверсійних явищ (наприклад, розлучень, позашлюбного сексу чи евтаназії). Також різко впала підтримка одностатевих стосунків серед прихильників республіканської партії (аж на 14%), хоча незначне падіння підтримки спостерігається і в демократів.
Все це свідчить про певну втому від агресивної woke-культури. Якщо навіть технологічні гіганти здатні зробити хоча й невеликий, але крок назад, то це означає, що консерватори також мають силу впливати. Сьогодні це відбувається в США за демократичного уряду і можливо ми ще побачимо прояви консервативного повороту. В цих умовах українцям варто пильно спостерігати підйом здорових консервативних сил, щоб уникнути бездумного слідування застарілими, шкідливими і набридаючими трендами гендерного порядку денного.