Підрив Каховської ГЕС – черговий теракт росіян

6 червня 2023 р. \ оновлено 22 лютого

Сьогодні рано вранці російські терористи підірвали Каховську ГЕС. Це призвело до затоплення великих територій в нижній течії Дніпра та підтоплення десятків населених пунктів. Люди в лічені години втратили житло, поля, під загрозою велика кількість тварин із заповідних зон.

Черговий російський теракт несе загрозу десяткам тисяч людей та може спричинити екологічну катастрофу. Глава українського МЗС Дмитро Кулеба назвав підрив дамби «найбільшу техногенну катастрофу в Європі за останні десятиліття», адже наслідки теракту несуть глобальну небезпеку.

Дамба на Каховській ГЕС була частиною системи дамб на Дніпрі, які утримували стабільний рівень води, що давало можливості нормальному функціонуванню охолоджувальної системи Запорізької АЕС. Спуск води несе потенційну загрозу для ЗАЕС, хоча наразі ситуація залишається стабільною. Знищення каховської дамби також унеможливлює подачу води через північнокримський канал.

Наразі влада організувала вивезення населення із потенційно та вже підтоплених районів. Однак російські злочинці продовжують обстрілювати Херсон, де проводиться евакуація, що знову свідчить про цілеспрямовану атаку проти цивільних. Також перед підривом дамби росіяни максимально підняли півень води, вочевидь щоб знищення ГЕС мало більш руйнівні наслідки.

Росія здійснює теракти систематично. 2 тижні тому окупанти підірвали греблю Карлівського водосховища у Донецькій області, чим наразили на небезпеку місцеве населення. Вони використовують будь-які методи, без врахування потреб чи бодай збереження життя цивільних.

З історії ми знаємо ще один приклад підриву дамби росіянами при відступі у серпні 1941-го. Тоді радянська влада знищила Запорізьку ГЕС. Особливий цинізм інциденту проявився в спонтанності його реалізації та ігноруванні ініціаторами підриву необхідності повідомити про це місцевих жителів. За різними підрахунками, в результаті знищення греблі загинули до 100 тисяч людей, більшість з яких – це мешканці сіл і містечок, які були затоплені за кілька хвилин. Зона повені сягнула десятків кілометрів.

Підрив Каховської ГЕС вчергове підтвердив терористичний характер російської агресії. Окупанти не зважають на десятки тисяч цивільних, не враховують потреби населення Криму і навіть ігнорують необхідність евакуації власних військових із зони підтоплення.

Закликаємо всіх християн молитися за людей, які втратили житло в результати сьогоднішнього теракту, а також за наступальні дії Збройних Сил України, адже лише звільнення наших земель дасть людям мир і безпеку!