11 травня польський сенат ухвалив резолюцію із декларацією підтримки вступу України до Північноатлантичного Альянсу. Рішення депутати ухвалили одноголосно. Польські сенатори вважають, що Вільнюський саміт НАТО має стати важливим етапом для набуття Україною членства в Альянсі та пропонують застосувати до нашої держави процедури, аналогічні тим, які були напрацьовані щодо пришвидшеного вступу Швеції та Фінляндії.
У документі йдеться про високий рівень боєздатності української армії та вдалий перехід на стандарти НАТО:
«Сьогодні Україна має найсильнішу на континенті армію з надзвичайним бойовим досвідом. Українська армія блискавично переходить на техніку НАТО та застосовує оперативне мистецтво і тактику, розроблену десятиліттями серед західних союзників».
Інтеграцію України в НАТО обґрунтовують тривалою боротьбою проти російської агресії, адже ЗСУ фактично захищають і Європу також: «Після року жахливої війни ми знаємо, що Україна, протистоячи Росії, захищає Європу і є ключовою ланкою, що захищає континент від агресії зі Сходу». Також у резолюції наголошується на потребі посилання підтримки країн-членів альянсу, котрі межують з росією (Фінляндія, Польща, Литва, Латвія, Естонія).
Польща є одним з ключових союзників України в НАТО і багато разів польські депутати та урядовці представляли інтереси Києва в Європейському парламенті та на самітах Північноатлантичного Альянсу. Окрім безпрецедентного прийняття біженців, Варшава послідовно наголошує на потребі військової підтримки Києва.
Польща системно надає допомогу Україні в галузі військово-технічного співробітництва. Зокрема, за останній рік Україна отримала 325 танків, 14 одиниць винищувачів МіГ-29 та понад два десятки САУ «Краб». Крім цього Польща надала десятки тисяч гранат, кулеметів, пістолетів та іншої легкої зброї, а також техніки для підриву мін і спеціальне обладнання, таке як радіостанції, системи зв’язку.
Саміт НАТО запланований на 11–12 липня у Вільнюсі. Україна покладає великі надії на зрушення питання набуття членства в Альянсі, адже в ході останньої зустрічі президента Зеленського із генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом останній недвозначно повідомив про підтримку вступу України в організацію.