Європейських депутатів обурила виставка з «гей-Ісусом» у Європарламенті

10 травня 2023 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

В Європейському парламенті розгорівся скандал довкола фотовиставки, на якій актори зображували сцени з Євангелія в ЛГБТ-стилістиці. Автор виставки — шведська художниця і відкрита лесбійка Елізабет Олсон. Вона представила учнів Ісува Христа гомосексуалістами у вульгарних та епатажних костюмах, а також солдатів, які не пускають мігрантів на човнах.

Розміщення відверто богохульного проекту в Європарламенті обурило депутатів від правих партій Іспанії, Італії та Польщі. Вони назвали його вульгарним, нешанобливим і блюзнірським і закликали закрити виставку.

Елізабет Олсон намагалася виправдати свій «твір» буцімто необхідністю репрезентації секс-меншин: «Я б сказала, що має бути більше розуміння, адже є багато фотографій Ісуса з гетеросексуалами, мільйони, мільярди картин, але це лише одне зображення, на якому Ісус любить ЛГБТК».

Іспанський депутат Хорхе Буксаде засудив твір як «огидний і жалюгідний». Його польський колега Йоахім Брудзінський висловився дуже конкретно: «Чим ще є ця виставка, як не таким непристойним, навіть вульгарним проявом лівого божевілля в боротьбі з християнськими цінностями… Те, що ми сьогодні спостерігаємо в Європарламенті, – це повний крах цієї інституції, яка має захищати всіх європейців».

Так зване сучасне мистецтво вже не дивує, але в даній ситуації скандал був обумовлений місцем та аудиторією фотовиставки. Вона була непублічною, тобто для євродепутатів і працівників установи.

У правилах Європарламенту є умови, що «культурні заходи та виставки жодним чином не повинні принижувати гідність парламенту, мати образливий або запальний характер… або провокувати заворушення у визначених виставкових зонах». Проте обурення правих депутатів не стало приводом закрити виставку, а ліві та ліберальні шведські політики звинуватили своїх колег у «гомофобії».

В сучасному світі богохульні інтерпретації Євангелії досить поширені. Не випадково, секулярні сили, зокрема феміністки та ЛГБТ-активісти постійно використовують посилання на християнські символи, щоб зневажити їх. Наприклад, під час акцій на підтримку абортів феміністки часто використовують образ Діви Марії, яка «робить аборт», а в ході гей-параду у Києві трансвестити блюзнірськи переодягалися в монахинь. Послідовники цих рухів постійно намагаються заявити звою ненависть і зневагу до християнства і тепер навіть отримують політичні майданчики для свого послання.