Відбулася Друга міжконфесійна молитва за Україну

1 травня 2023 р. \ оновлено 22 лютого

28 квітня 2023 року у Києві відбулася Друга міжконфесійна молитва за Україну. На спільній молитві були присутні протестанти різних деномінацій таких, як п’ятидесятники, баптисти, члени харизматичних церков, месіанські євреї, а також римо-католики, греко-католики та православні віряни. Захід був організований міжконфесійною ініціативою «Християни для України».

У відеозверненні до християн британський євангеліст, ініціатор Національного дня молитви за Україну Девід Хасавей заохочував присутніх молитися за повну та швидку перемогу України. Йому вторила молитва пастора Євангельської пресвітеріанської церкви (США, штат Вірджинія) Брюса Андерсона: «Готуй нас до нових справ! У пустелі страждань Ти ламаєш плани ворога і в перемозі відкриваєш нові можливості для країни без авторитаризму, корупції та зневіри».

Служитель Київської єврейської месіанської громади Владислав Кулумбегов молився: «Ми піднімаємо руки у хвалі, щоб наші воїни могли зробити свою роботу».

Усі молитви так чи інакше стосувалися перемоги та готовності Церкви бути в авангарді облаштування повоєнної України, її економіки, політичної культури, суспільної сфери тощо. Так, директор «Радіо Марія» отець Олексій Самсонов молився за атмосферу турботи про потреби та благо народу, а пастор ц. «Скинія Живого Бога» Валерій Алимов просив Творця, щоб Україна розцвітала від дихання Бога та Його присутності у нашій країні.

«Просвіти нас, щоб знати Твою волю, бути тим пророчим народом, який знає історію і розуміє її тенденції. Просвіти нас, щоб бачити нову Україну своїм внутрішнім поглядом та бути присвяченою їй своїми справами, – молився керівник Християнської Відкритої Академії Ярослав Лукасік. — Допоможи нам бути головою, а не хвостом, в авангарді суспільства. Тими, хто у своєму мисленні та свідомості випереджає події, передбачає майбутнє і готовий до змін. Бути Церквою, яка вже живе в тій новій реальності, яка має настати. Бути тим місцем, де суспільство побачить образ нової України, такою, якою вона має бути».

Організатори планують продовжувати традицію міжконфесійних молитв за Україну щомісяця, а також розробити низку інструментів, які спроможні поширити молитви серед українців, навіть серед невоцерковлених людей. Наприклад, з друку вийшов вже другий тираж молитовників, які успішно поширюються церквами та капеланами разом із гуманітарною допомогою серед ВПО, біженців та ЗСУ. Також, у рамках Християнської Відкритої Академії здійснюється проект щедрості «Бігборди надії». З певними умовами всім бажаючим надаються якісні макети для розміщення бігбордів із християнським посланням у містах та селах України.