logo

У Києві відбулася міжконфесійна молитва за Україну

1 квітня 2023 р. \ оновлено 22 лютого

В останній день березня у Києві відбулася Міжконфесійна молитва за Україну. У церкві «Скинія Живого Бога» зібралися християни різних конфесій, серед них єпископи, пастори, військові капелани та керівники міжцерковних служінь. На спільній молитві були присутні: протестанти різних деномінацій – пятидесятники, баптисти, члени харизматичних церков, месіанські євреї, римо-католики, греко-католикі, православні. Захід був організований міжконфесійною ініціативою «Християни для України».

Фото (зліва – направо): М. Мокієнко – єпископ Дніпропетровського відділення УЦХВЄ; Влад Кулумбегов, служитель КЄМО; прославлення.

Завдяки прямій трансляції, українці з різних країн разом славили Христа, дякували Йому за свободу і незалежність, яка збережена попри агресію росії та прогнози західних політиків; виразили вдячність Богу за прояв міжнародної солідарності та надання різноманітної допомоги Україні людьми доброї волі по всьому світу. Всі в єдності просили у Бога перемоги у війні, захисту наших воїнів, звільнення всіх окупованих територій та відновлення справедливості. Молилися про мудрість командування різних рівнів для ефективного ведення бойових дій, сил та мужності воїнам для подолання тяганини війни, а також єдності для Церкви, яка має знати та виконувати волю Бога для України у цей історичний час боротьби за свободу.

«Ти – Бог перемоги! Зараз ми освоюємо нові види зброї, але від Тебе чекаємо на нашу перемогу. Не як нагороду за праведність, а як прояв Твого милосердя та благодаті», – молився військовий капелан Анатолій Кушнірчук.

«Нехай Твоє ім’я буде відоме в Україні кожному, – просив просив єпископ Дніпропетровського обласного об’єднання УЦХВЄ М.М. Мокієнко. Для цього дай Твоєї Церкви діяти в єдності та відповідно до часу, в який живемо!».

«Ти підтримуєш дух нашого народу, – звернувся у молитві до Бога пастор, керівник «Капелланського батальйону» Г. Мохненко. Дай сили, щоб зробити нашу справу до кінця, щоб справедливість і світло перемогли».

На фото (зліва – направо): Геннадій Мохненко, Анатолій Кушнірчук, Сергій Лисенко.

«Коли ми дійсно переживаємо досвід Бога в молитві ми знаємо що і як робити в соціальній та в інших сферах, з молитви все повинно початись», – сказав єпископ Чикагської єпархії УГКЦ Венедикт Алексійчук.

Координатор Християнської Служби Порятунку А. Оленчик молився про те, щоб Українська Церква була Церквою впливу, а не Церквою ізоляції: «Ми маємо служити там де біль, сльози та кров. Але наша війна продовжуватиметься і після останнього пострілу. Щоб здійснилися мрії тих українців, хто пов’язує свої долі з Україною, мрії про країну, що процвітає, ми повинні перемогти не лише військову агресію «русского миру», а й агресію інших хибних ідеологій. Вчи нас бути Твоєю армією».

«Прослався в Україні, хай Твоя воля тут здійсниться!» – просив пастор євангельської пресвітеріанської церкви США Брюс Андерсон.

Організатори планують продовжувати подібні молитви щомісяця, а також розробити ряд інструментів, які спроможні поширити молитовний рух серед українців, навіть серед невоцерковлених людей. В кінці молитовного служіння спільноті була представлена збірка «Молитви за Україну та слова надії» як ефективний інструмент молитви та євангелізації. Форма для замовлення молитовника тут: https://forms.gle/tUgscdj3dUpyXPUB8