«Залиште наших дітей в спокої!»: у Лондоні відбулися протести через дитяче шоу трансвестита

11 лютого 2023 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Сьогодні біля галереї Tate Britain у Лондоні було дуже неспокійно. Місцеві консервативні активісти прийшли пікетувати заклад, щоб висловити обурення пропаганді трансгендеризму серед дітей. В державному закладі проводилися «читання історії Drag Queen» для дітей віком 3-11 років за участі персони, яка іменує себе Айде Ікс Ді.

Справжнє ім’я цього чоловіка — Себ Самуель. Він бере участь у турі під назвою «Drag Queen Story Hour UK», який багаторазово критикували консерватори та просто небайдужі громадяни за сексуалізацію дітей та навіть виправдовування педофілії. Семюель привернув увагу громадськості після того, як у соцмережах з’явилися старі публікації, де він жартував про оргію та говорив, що «кохання не має віку». Цей переодягнений чоловік визначає себе як «нейродивергента і квір-героя літератури», а також є транс-активістом, який захищає ідею доступу чоловіків до жіночих вбиралень.

Консервативна група «Мистецтво не пропаганда» створила петицію з вимогою до галереї припинити нав’язувати дітям гендерну ідеологію через шоу трансвеститів. Також вони наголошували, що Tate Britain є державною галереєю, яка фінансується з бюджету, тому має звітувати і зважати на думку громадськості. Однак керівництво галереї відмовилося переглядати дозвіл на проведення трансгендерного заходу.

Конфлікт довкола недитячого шоу для дітей привернув увагу і деяких консервативних політиків. Наприклад, депутат парламенту Емма Ніколсон обурилася ідеєю допуску трансвеститів до проведення дитячого заходу: «Звичайно, чудово, щоб дорослі читали дітям, але чому це має бути чоловік, який видає себе за жінку?» — написала вона.

В день проведення трансгендерних читань консервативні активісти зібралися біля галереї з пікетом. Протестувальники вимагали не проводити заплановане шоу і захистити дітей від гендерної пропаганди. «Залиште наших дітей в спокої!» і «Не втягуйте в це дітей!» було написано на їх плакатах. Також прийшли й транс-активісти та місцеві соціалісти, які назвали противників заходу «фашистами», бо вони не приймають культуру трансвеститів. На місці протестів було дуже багато поліції, яка перешкоджала протестувальникам якось вплинути на проведення транс-читань, а речник Tate Britain заявив, що мітинг не завадив жодному із заходів Айде Ікс Ді.

Так звані «читання історії Drag Queen для дітей» раніше також проводилися в Британії, проте цей захід привернув увагу своїм масштабом і місцем проведення, адже раніше державні заклади культури стояли дещо осторонь таких суперечливих дійств. Хоча керівництво галереї проігнорувало вимоги консервативної громадськості, проте даний протест показав, що в Англії все ще є люди, готові виходити на вуличний протест, щоб захищати права своїх дітей.