На восьмому році офіційної декомунізації мінкульт нарешті погодив знесення двох пам’ятників радянської доби, які все ще залишалися в столиці. 8 лютого кияни з оплесками вітали демонтаж пам’ятника Чкалову, який знаходився у Шевченківському районі. Валерій Чкалов був символом величі радянської армії. Після демонтажу пам’ятник зберігатиметься в Музеї авіації України імені Антонова.
Сьогодні, 9 лютого, демонтували і пам’ятник Миколі Ватутіну. Довкола саме цього пам’ятника було дуже багато дискусій і навіть вуличних конфліктів, адже монумент знаходиться прямо біля Верховної Ради у Маріїнському парку. Український інститут національної пам’яті ще в 2014 році включив Ватутіна до списку персон, причетних до боротьби проти незалежності України, організації голодоморів та політичних репресій.
Він був одним із найвідоміших радянських діячів часів Другої світової війни, а також відповідальним за величезні втрати під час битви за Дніпро. Протягом шести тижнів 1943 року під час штурму крутого берега Дніпра загинули понад 600 тисяч солдатів, серед яких значна частка українці з числа так званих «чорнопіджачиків» — неозброєних селян, яких не готували до військових дій і навіть не видали форму. Їх використовували буквально як гарматне м’ясо, що відповідає російським традиціям ведення бойових дій.
Після битви за Дніпро Ватутін прожив недовго. Коли радянські війська увійшли на Волинь, то отримали спротив і від українських повстанців. В одному з боїв проти УПА, його підстрелили у ліве стегно. Пораненого генерала відправили до лікарні в Києві, де він і помер від сепсису. У 1948 році комуністи звели пам’ятник біля Верховної ради, де й перепоховали Ватутіна
Після знесення монументів цим діячам на черзі довгоочікуваний демонтаж пам’ятника Олександру Пушкіну та Миколі Щорсу (так, той самий пам’ятник з конем, знесення якого громадськість вимагала багато років). Як бачимо, за останній рік Міністерство культури та місцеві ради переглянули свої позиції щодо доцільності демонтажу об’єктів, присвячених радянським та імперським діячам, а також перейменування топонімів, названих на їх честь.