Трагедія в Броварах: католики з сусідньої каплиці прийшли на допомогу постражлим

19 січня 2023 р. \ оновлено 22 лютого

Ранок 18 січня приніс велику трагедію для України: у Броварах впав гелікоптер ДСНС, результаті чого загинуло керівництво Міністерства внутрішніх справ і всі, хто був на борту (9 осіб). Трагізму події додав той факт, що гелікоптер впав на дитячий садок, в результаті чого загинула 1 дитина і ще троє цивільних, а також постраждали 25 осіб, включно із 11 дітьми. Доки Україна оговтується від авіакатастрофи, СБУ вже розпочала слідство та розглядає різні версії причин трагедії.

Ця катастрофа стала великим болем та несподіванкою, однак навіть в такій страшній ситуації можна побачити прояви добра від людей, які хутко прийшли на допомогу постраждалим. В мережі вже ширяться багато історій про взаємодопомогу та підтримку, яку надають один одному абсолютно незнайомі люди і це надихає, адже в такий страшний час українці зберігають людяність в пріоритеті.

Одну з таких історій опублікувало католицьке медіа CREDO. Поблизу дитячого садка, де впав гелікоптер знаходиться римо-католицька каплиця, де служить о. Роман Лаба. Почувши вибух після падіння гелікоптера, він разом із волонтерами Християнської служби порятунку та парафіянами відразу кинулися на допомогу постраждалим. Вони допомагали евакуювати дітей, які намагалися вибратися з будівлі, в також долучилися до пошуку зниклої дитини. Після пошуків католики повернулися до каплиці і, звичайно, помолилися за постраждалих.

Цей та інші приклади реакції броварчан на трагедію демонструє загальну готовність прийти на допомогу ближньому, не залишатися осторонь, не дбати тільки про себе в кризових ситуаціях. Саме так мають чинити християни, допомогти тим, хто страждає, бо це не лише доброчинність, але й обов’язок, згідно з Євангелієм: «Це вам нагорода, бо голодного Мене ви нагодували, а спраглого напоїли. Перехожому Мені дали притулок, нагого вдягнули, хворого доглядали, а коли Я був у в’язниці, ви прийшли провідати Мене… Істинно кажу вам: все, що ви робили для когось із найменших братів Моїх, ви це робили для Мене». (Євангеліє від Матвія 25: 35-36,40).