У вівторок, 29 листопада, американський Сенат підтримав скандальний законопроект, який закріплює легальність одностатевих шлюбів на федеральному рівні (обов’язковість для всіх штатів). 61 сенатор підтримав пропозицію, 36 проголосували проти.
«Закон про повагу до шлюбу» — так називається ініціатива демократів, яка розглядалася з літа цього року. Після скасування Верховним судом рішення «Роу проти Вейда» ліволіберальні кола США стривожилися, що суд потенційно може скасувати і рішення 2015 року, яким шлюби гомосексуалістів оголошувалися легальними на всій території США.
Цей законопроект неможливо було ухвалити без голосів республіканців і вони знайшлися. На жаль, Республіканська партія має своє ліберальне крило, тих законотворців, для яких консерватизм щодо морально-етичних питань не в пріоритеті. Вони шукають лояльності ліберальних і секулярних виборців, тому підтримують і питання одностатевих шлюбів і легальність абортів.
Згідно з ідеєю демократів, цей законопроект покликаний стати відповіддю багаторічним тривалим дискусіям в американському суспільстві, проте довкола його тексту і можливих трактувань дискусій виникло не менше. Теоретично в ньому мають бути врегульовані спірні питання соціального й економічного життя, породжені світоглядними розбіжностями щодо трактування шлюбу. Тут мова про численні випадки права на відмову пекти торт чи організовувати фотосесію для весілля гомосексуалістів.
Протягом багатьох місяців тривала боротьба за поправки, які могли б захистити консервативну релігійну частину суспільства від дискримінації та висловлення своєї думки щодо ЛГБТ. Деяких компромісів вдалося досягти, проте в тексті закону залишилося багато потенційних загроз для свобод християн.
Законопроект визначає релігійні організації «захищеними від необхідності укладати одностатеві шлюби або надавати послуги, пов’язані з такими шлюбами». У переліку таких організацій йдеться про церкви, мечеті, синагоги, храми, позаконфесійні служіння, міжконфесійні та екуменічні організації, місіонерські організації, релігійні соціальні агентства, релігійні навчальні заклади та некомерційні організації, основною метою яких є вивчення, сповідування чи поширення релігії, проте це не захищає приватний бізнес християн і їх право відмовити надавати послуги, пов’язані з організацією весілля для гомосексуалістів.
Раніше понад 80 американських релігійних груп і організацій виступили із закликом не підтримувати законопроект. Проти нього виступив і відомий проповідник та євангелист Франклін Гремм, який на своїй сторінці в фейсбук написав наступне: «Законопроект завдає удару по свободі релігії для осіб та служінь і дійсно є “законом про знищення шлюбу”. Його спонсори стверджують, що він захищає свободу. Це не так. Цей катастрофічний законопроект посилає повідомлення Америці, що якщо ви не погоджуєтеся з лівим визначенням шлюбу, то ви фанатик». На жаль, американські сенатори відмовилися дослухатися до християн.