logo

За поданням консервативних партій Європарламент визнав росію державою-спонсором тероризму

24 листопада 2022 р. \ оновлено 22 лютого

У середу, 23 листопада, депутати Європарламенту ухвалили чергову резолюцію із засудженням російської агресії, а також нарешті рф державою-терористом. Раніше подібне рішення підтримала Парламентська асамблея Ради Європи та Парламентська асамблея НАТО.

В цей самий день росія вчергове продемонстрували статус терориста та обстріляла територію України 78 ракетами. В результаті масової атаки загинули шість людей, ще 36 поранені. Демонстративні дії російських терористів лише підтверджують вірність голосування євродепутатів.

Визнання росії державою-спонсором тероризму підтримали 494 депутати. Разом з цим слід відзначити, що в Європарламенті все ж є проросійське лобі, яке виявило себе в цьому голосуванні. 58 євродепутатів проголосували проти резолюції, ще 44 утрималися.

Що цікаво, резолюцію подала не об’єднання умовних «лібералів», а Консерватори і реформісти Європарламенту, до яких належить польська партія Право і справедливість та Брати Італії. Можливо авторство саме консерваторів пов’язане з тим фактом, що в такому важливому документі нарешті міститься заклик до «прозорої публічної дискусії щодо злочинів радянського режиму, бо відсутність відповідальності та справедливості призводить лише до повторності однотипних злочинів».

Автори прийнятої учора резолюції вказали перелік задокументований на сьогодні фактів злочинного ураження цивільних лб’єктів: «російська федерація вже запустила понад 4 000 ракет по Україні та обстріляла державу понад 24 000 разів, у тому числі з території Білорусі. Артилерійські удари росії нині пошкодили або знищили 60 982 об’єкти цивільної інфраструктури у тому числі 42 818 житлових будинків, 1 960 навчальних закладів і 396 медичних закладів, 392 культурних і 87 культових споруд, а також 5 315 водних об’єктів та об’єктів електроенергетики».

У резолюції згадується, що лише кількість задокументованих воєнних злочинів надближується до 40 тисяч (!), а також перераховуються найбільш цинічні і віроломні злочини: тотальне руйнування Маріуполя і вбивство десятків тисяч цивільних; злочини над цивільними в Бучі, Ірпені, Ізюмі, Лимані, Херсоні; окупація Запорізької та Чорнобильської АЕС; удар по польському містечку Пшеводув; збиття малазійського Boeing-777.

Прийнятий учора документ є унікальним в своєму змісті, адже в ньому міститься послідовність та цілісність засудження російських злочинів в Україні та в інших державах. Так, євродепутати засудили спонсораованне кремлем терористичне угруповання «Вагнера», яке причетне до численних злочинів під час Другої чеченської війни, російсько-грузинської війни 2008 року, громадянської війни в Сирії, Лівії, Центральноафриканській Республіці та Малі.

З повним текстом ухваленого документа можна ознайомитися за посиланням:

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/TA-9-2022-0405_EN.html