У Теннессі можуть повністю заборонити сприяння зміни статі для дітей

19 листопада 2022 р. \ оновлено 22 лютого

В американському штаті Теннессі напрацьовано законопроект, який має зупинити каліцтво і сумнівні методи лікування для дітей із гендерною дисфорією. Наступного дня після проміжних виборів законодавці взялися за виконання передвиборчих обіцянок припинити небезпечні для дітей практики «лікування» розладів ідентичності.

У поданих законопроектах пропонується заборонити медичним працівникам призначати блокатори статевого дозрівання, які відстрочують статеве дозрівання, доки діти з розладами ідентичності не визначаться, якої статі вони хочуть бути. Також в проектах законів міститься повна заборона гормонального «лікування» (замісної терапії) для неповнолітніх, а також хірургічне втручання для зміни статі.

Ідею обмежити загравання зі змінністю ідентичності підтримують місцеві консервативні групи та батьківські об’єднання. Проти виступили ЛГБТ-організації та Американська медична асоціація, яка вже багато років визначає сприяння зміні статі як провідний метод терапії для людей із розладами сприйняття своєї ідентичності.

Теннессі є одним із послідовних консервативних штатів. Тут часто проводяться демонстрації проти поширення гендерної ідеології та критичної теорії раси, а місцева влада підтримує батьківські ініціативи очистити шкільну програму від пропаганди нездорових цінностей. Нещодавно губернатор штату Білл Лі підписав закон HB 1895 / SB 1861, який припиняє фінансування будь-якої школи, де є дозвіл «учням-трансгендерам» займатися шкільними видами спорту відповідно до їх гендерної ідентичності. Хоча його нещадно критикують так звані «правозахисні групи», однак оцінку його роботі поставили виборці (65% підтримали чинного політика).

Перша клініка для «трансгендерних дітей» відкрилася в США 15 років тому. З того часу різко зросла кількість дітей і підлітків, які не ототожнюють себе зі своєю статтю. Низка досліджень в США показали, що так звана «терпимість до трансгендерів» і поширення ідеї змінності ідентичності, що особливо набуло популярності в останнє десятиліття, прямо пов’язані зі зростанням частки трансгендерів серед неповнолітніх.

Сьогодні в США є кілька тем для потенційних «масових законопроектів» (консервативних змін у багатьох штатів): обмеження чи заборона зміни статі дітей, обмеження чи заборона викладання принципів гендерної ідеології та критичної теорії раси у школі, недопущення трансгендерів до спортивних змагань, продовження антиабортивних ініціатив.

Вдалим прикладом такої консервативної хвилі є майже одночасне ухвалення законопроектів про заборону чи суттєве обмеження абортів у десятках американських штатів. Звичайно, кульмінацією цих процесів стало скасування «Роу проти Вейда» у червні цього року, проте йому передували безпрецедентні законопроекти у Техасі, Флориді та інших штатах, які продемонстрували «червоним штатам» куди варто рухатися. Можливо, Теннессі стане добрим прецедентом для скасування практики каліцтва дітей.