«Моли Бога про нас»… СБУ викрила перші факти катувань і страт у Херсоні

17 листопада 2022 р. \ оновлено 22 лютого
Зображення: СБУ.

Моторошні світлини опублікували на офіційній сторінці Служби Безпеки України. Співробітники СБУ та Нацполіції виявили чергову катівню, де росіяни допитували і знущалися з херсонців.

На стінах приміщення були надряпані відчайдушні слова «моли Бога о нас», «Боже дай сил» і «Господи Боже, спаси и сохрани», а також засіки із позначенням діб перебування у катівні. За інформацією правоохоронних органів, там допитували і піддавали тортурам місцевих патріотів та учасників загонів тероборони.

В деокупованому Херсоні тривають стабілізаційні заходи та розслідування фактів колаборації і злочинів окупантів, проводиться розшук і затримання підозрюваних у співпраці з ворогом. Опубліковані СБУ фото — лише один із багатьох виявлених місць злочинів. Наразі правоохоронці виявили лише перші факти звірств росіян на цій території, але і вони врахають.

Учора, 16 листопада, в ефірі «Єдиних новин» Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський підтвердив інформацію про початок масового розслідування російських злочинів: «Вже порушено 436 проваджень за результатами перших ознак воєнних злочинів, виявлено 11 місць несвободи, з них у чотирьох місцях застосовували катування. Їх зараз оглядають слідчі і фіксують кожен факт катування…Наразі виявлено 63 тіла на території Херсонської області».

Фото, які опублікувала СБУ, шокують, проте важко сказати, що ці факти є несподіванкою. Аналогічні місця утримання і знущань вже були виявлені в інших деокупованих місцях і, ймовірно, ми почуємо ще багато про російські злочини після звільнення інших територій, зокрема Донбасу. В цьому простежується не лише спільний «почерк», але й системність, злочини проти людяності як типова практика російської адміністрації.

Неможливо звикнути чи бути байдужим до повідомлень про нові й нові злочини окупантів. Але для християн кожна така новина має стати черговим стимулом до системної молитви за людей, які нині перебувають на окупованих територіях, за солдатів, які наближують день їх звільнення, а також за всіх полонених, чиє становище надзвичайно хитке і невизначене.