В Ірландії знають, як зіпсувати життя вчителеві за спротив «трансгендерним» займенникам

25 жовтня 2022 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Неприємна й заплутана історія трапилася в Ірландії. Вчитель німецької мови та історії на ім’я Енох Берк, відмовився використовувати політкоректний займенник «вони» стосовно так званого трансгендерного учня. Останній розцінив недопустимою дану «трансфобію» і його родина вимагала покарати вчителя.

Це сталося ще на початку навчального року, але історія явно триватиме довго. Адміністрація школи стала на бік батьків учня та відсторонила Берка від викладання. А далі розпочалася тривала боротьба вчителя за очищення свого імені та право викладати, яка, щоправда, триває досі, а сам вчитель знаходиться у в’язниці.

В ході судового засідання, Берк назвав своє відсторонення необґрунтованим, несправедливим і незаконним. Натомість школа заявила, що зосереджується на «потребах і добробуті своїх учнів і підтверджує свою політику відповідно до Закону про рівний статус 2000 року, згідно з яким учні не дискримінуються». Суддя пристав на бік школи і заборонив вчителю переступати поріг навчального закладу, а тим паче викладати дітям.

Як прояв протесту проти безглуздого переслідування Енох Берк прийшов до школи і просто сів у порожньому класі. Адміністрація школи знову звернулася до суду з повідомленням, що пан Берк вважає його відсторонення «незаконним», і він «тут, щоб працювати». За це його заарештували та ув’язнили за буцімто «неповагу до суду». Також адміністрація школи стверджувала що він сказав, про незгоду з ідеєю трансгендерності, і що це суперечить шкільному духу та вченню Ірландської церкви.

Особливої проблематичності ситуації додає той факт, що школа в Мултифарнгемі, де стався цей інцидент, є дієцезіальною школою Церкви Ірландії, тобто це навчальний заклад, заснований церквою. Попри це, жодних ознак вірності християнським поглядам на ідентичність людини там не дотримуються

Хоча безпосередньою причиною ув’язнення стала так звана «неповага до суду», проте сам факт позбавлення волі людину за слова і позицію виглядає як абсурд і повна деградація правової системи. Коли ми знову почуємо про антидискримінаційні законодавчі ініціативи в Україні чи в ЄС, то маємо пильно стежити, що саме пропонується і хто кого зібрався захищати від дискримінації та загалом, що саме мається на увазі під цим терміном.