Патрірх кирило обіцяє «прощення гріхів» за участь у війні проти України

26 вересня 2022 р. \ оновлено 22 лютого

Очільник єретичної організації рпц патріарх кирило (гундяєв) на недільній проповіді пообіцяв прощення гріхів за смерть на війні.

«Якщо хтось, спонукуваний почуттям обов’язку, необхідністю виконати присягу, залишається вірним своєму покликанню і гине при виконанні військового обов’язку, то він, безсумнівно, здійснює діяння, рівносильне жертві. Він себе приносить у жертву за інших. І тому віримо, що ця жертва змиває всі гріхи, які людина зробила», — сказав гундяєв.

Нові старі богословські єресі звучать з уст гундяєва не вперше. Раніше він вже називав війну «священною», а російських воєнних злочинців «мотивованих православною вірою». Нова скандальна проповідь з обіцянкою «воскресіння» для полеглих у бою перевершує попередні і свідчить про абсолютний крах євангельської ідеї в російському православ’ї.

Російська православна церква, як псевдорелігійна організація, аже багато років поширює єресі про особливість «російської духовності», певну унікальність їх шляху і так звану «чистоту віри», що супроводжується релігійним шовінізмом і протиставленням національної православної традиції церквам в інших державах. Протягом останніх 20 років оформилося остаточне зрощення рпц та кремлівського режиму, а «особливий шлях російського православ’я» став складовою концепції русского мира з усіма агресивними наслідками цієї людиноненависницької ідеології.

Зберігаючи зовнішні християнські атрибути, рпц перетворилася на державну структуру, подібну до російських медіапропагандистів. Освячення агресивної війни і обіцянки «вічного життя» для вбивць і грабіжників мало б стати приводом до завершення духовного спілкування всіх християнських церков з рпц.

Заклик до війни і фактичне її освячення (включно із викривленням християнської концепції про умови прощення гріхів) з уст кремлівського патріарха були закономірними, власне для цього путінський режим і тримає рпц так близько. Ця відверто сатанинська структура не лише втратила ознаки церкви Христової, але й набула форм терористичної організації.

Доки патріарх кирило (гундяєв) приміряє на себе образ духовних лідерів джихадистів, на росії триває мобілізація. Її насильницькі наслідки (як поповнення армії агресора, так і вбивства у військоматах) будуть також на відповідальності духовних провідників путінської росії.