Один з трьох членів правління американської расистської організації Black Lives Matter Шаломія Бауерс звинувачений у крадіжці 10 мільйонів доларів, які американці жертвували на «боротьбу з расизмом». Згідно з позовом, він привласнив кошти, які мали використовуватися з некомерційною метою для функціонування організації. Сам звинувачений заявив, що «справа проти нього — не що інше, як захоплення влади незадоволеними активістами, які намагаються вирвати контроль над рухом».
Сьогодні вже не 2020 рік, і актуальність BLM стихла навіть в найбільш лояльних середовищах. У 2022 році на тлі російського вторгнення в Україну Джордж Флойд і «системний расизм» все-таки дещо відійшли на другий план, тому лідери марксистських груп в США намагалися встигнути монетизувати свій активізм.
Ще коли історія зі смертю Флойда була на піку обговорення BLM заохочували людей робити пожертви, буквально ототожнюючи підтримку організації з певною честю і милосердям. Сьогодні ж спливають нові й нові історії про привласнення коштів та інші зловживання, які насправді регулярно супроводжують організацію.
Торік лідер Black Lives Matter Патрісс Каллорс пішла у відставку після викриття купівлі низки об’єктів нерухомості вартістю в кілька мільйонів доларів і численних звинувачень у фінансових зловживаннях. Подібні звинувачення є регулярними, проте не всі перетворюються на конкретні позови.
Звинувачення лідера BLM вкотре доводять абсолютно брехливу і цинічну суть псевдоправозахисних організацій явно лівого спрямування. Розкрадання, брехня й маніпуляції наївними «захисниками пролетаріату» (у даному випадку антирасистами) завжди були притаманні для лівих. Наприклад, в Радянському Союзі так звана партійна номенклатура жила зовсім не тим життям, що прості робітники чи колгоспники, при цьому продовжуючи розповідати про потребу боротися з капіталізмом.
Дуже яскраво це явище проілюстровано у сатиричному творі британського письменника Джорджа Орвела «Колгосп тварин». Лідери антикапіталістичних рухів дуже часто самі спокушаються на цілком буржуазний спосіб життя. Особливий успіх приходить до лідерів в організаціях, які залучають фінансування на глобальні зміни, якими б утопічними й абсолютно недосяжними вони не були (скасування поліції, виплата «репарацій для чорношкірих громад»).
Рух BlackLivesMatter створений 2013 року в ході протестів проти вбивства афроамериканця Трейвона Мартіна поліціянтом. Він швидко набув політичного забарвлення, отримав фінансування від Демократичної партії США, включив у свою програму ЛГБТ-порядок денний та охопив десятки тисяч «кольорових» лівих. Вони декларують боротьбу з нерівністю, капіталізмом й «системним расизмом», але фактично це расистська організація, яка розглядає людину через призму її раси та вимагає особливих привілеїв для чорношкірого населення.