В перший день Асамблеї Всесвітньої Ради Церков говорили про Україну та вину рпц

1 вересня 2022 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

31 серпня в німецькому містечку Карлсруе розпочалася 11-а Асамблея Всесвітньої Ради Церков, яка проводиться в Європі вперше з середини минулого століття. Цей історичний захід зібрав християн різних конфесій, яких об’єднує віра в Ісуса Христа і триєдиність Бога.

Цьогоріч Асамблея проходить під гаслом «Любов Христа веде світ до примирення та єдності». На християнському заході присутні 4 тисячі представників 352 церков зі 120 країн світу.

Церемонію відкриття Асамблеї відвідав президент Німеччини Франк Вальтер Штанмаєр, який досить неочікувано однозначно засудив російську православну церкву як важіль кремлівської пропаганди.

«Глави російської православної церкви в даний час ведуть своїх членів і всю свою церкву небезпечним і справді блюзнірським шляхом, який суперечить всьому, в що вони вірять. Вони виправдовують загарбницьку війну проти України – проти своїх і наших братів і сестер по вірі. Ми повинні виступити, також тут, у цій кімнаті, в цій Асамблеї, проти цієї пропаганди, спрямованої проти свободи та прав громадян іншої країни, цього націоналізму, який свавільно стверджує, що імперські мрії диктатури про гегемонію є волею Бога. Скільки жінок, чоловіків і дітей в Україні стали жертвами цього розпалювання ненависті, цієї ненависті і цього злочинного насильства!»

Питання членства представників рпц підіймалося делегатами з багатьох країн, проте наразі кремлівська церква все ще включена до Всесвітньої Ради Церков. Водночас Рада рішуче засудила «незаконну та невиправдану агресивну війну Росії в Україні», зберігаючи для рпц членство як «можливість до діалогу». З цього приводу було чимало дискусій і критики (в тому числі з боку Православної Церкви України та українського міністра культури), однак нині ситуація залишається без змін.

Незадовго до 11 Асамблеї ВРЦ, український Кабмін підготував 10-річні санкції проти глави рпц кирила як пособника російської агресії. Російська православна церква продовжує освячувати геноцид українців і формувати абсолютно викривлений небіблійний світогляд у свої прихожан. Вона давно втратила істинну духовну функцію і не може називатися совістю суспільства, адже повністю залежить від політичної влади кремля, чим намагається «освячувати» божевільну політику російського диктатора.