На росії чергова хвиля релігійного переслідування

16 серпня 2022 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

14 серпня в низці російських міст пройшли обшуки в церквах протестантського об’єднання «Нове покоління». Російські силовики заарештували кількох служителів і вилучили комп’ютерну техніку та релігійну літературу.

Російська поліція порушила кримінальну справу проти служителів даної церкви за статтею 284.1 КК рф «Здійснення діяльності іноземної або міжнародної неурядової організації, щодо якої прийнято рішення про визнання небажаною на території російської федерації її діяльності» (саме такий статус отримала ця релігійна меншина у 2021 році, що означало обмеження для продовження її діяльності).

Репресії проти «Нового покоління» привітали місцеві ієрархи рпц (зокрема настоятель новосибірського собору імені Олександра Невського Олександр Новопашин). Противники даного неоп’ятидесятницького об’єднання вважають, що воно «стало одним з інструментів антиросійської політики».

Російська державна агенція пропаганди «РИА Новости» поширила інформацію, що служителі церков нібито «звинувачені у підтримці нещодавно забороненого в рф батальйону «Азов». Очевидно, що таке звинувачення є абсурдним і використовується просто як привід надати вагу «злочинності» об’єднання церков.

Окрім рейдів та обшуків на росії, силовики держави-агресора проводять репресії і проти церков даного об’єднання на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. Так, близько тижня тому, за повідомленням місцевого видання «РИА-Мелитополь», окупанти захопили будівлю церкви «Нове покоління». Російські військові увірвалися до приміщення та заявили, що воно більше не належить місцевій громаді вірян, а будівля відтепер «націоналізована».

Політика кремля щодо протестантів завжди була відверто негативною. Як би деякі лідери церков не старалися догодити путінському режиму (найперше, п’ятидесятники під керівництвом прокремлівського єпископа ряховського), вони завжди будуть залишатися підозрілою меншиною за межами концепції «руского міра».

Тут росія має подібні риси до Ірану, де ісламістський режим також переслідує протестантів. Кремлівська та шиїстська влада виключають свободу віросповідання для всіх християн, як мінімум, з двох причин. По-перше, поширення протестантизму суперечить монорелігійній чи моноконфесійний «духовній» основі режиму (обидва режими спираються на формальну ідею унікальної релігійної місії і псевдочистоти від валиву Заходу. По-друге, для диктаторів ці церкви назавжди залишаться «американськими сектами» і «агентами впливу» Вашингтону.