logo

Північна Корея визнала ОРДЛО, Україна у відповідь розірвала стосунки з КНДР

14 липня 2022 р. \ оновлено 22 лютого

13 липня Україна розірвала дипломатичні стосунки з КНДР у відповідь на визнання Північною Кореєю «державності» ОРДЛО. Можливо, з цієї новини ви тільки дізналися, що Україна взагалі мала стосунки з північнокорейською комуністичною диктатурою, але тепер розірвала їх з легкістю, без втрат і вагань.

Напередодні про «велику дипломатичну перемогу» повідомив лідер бандформування «ДНР» денис пушилін. Очевидно, це рішення є підтвердженням солідарності тоталітарних режимів, які можуть хіба дипломатично підтримати одне одного. Дружба з комуністичною диктатурою є закономірною для тимчасово окупованих територій.

Що вони мають спільне?

  1. Фінансово залежать від сильнішого авторитарного сусіда

Для КНДР основним економічним партнером є Китай, а ОРДЛО фінансово залежить від їх російських спонсорів. Як КНР, так і росія зацікавлені в підтримці цих режимів, формуючи так звану «опозицію цінностям Заходу».

  1. Державна пропаганда і безправність населення

Школи, медіа і весь державний апарат націлені на формування лояльності населення до правлячого режиму. Ідеї чучхе в КНДР та «руський мір» в так званих «Л/ДНР» включають спільну зневагу до демократії і реального включення населення у процес управляння. Відсутні незалежне судочинство та механізми впливу на обрання влади. Проте якщо в Північній Кореї аже сформувалася династія правителів, якій надаються буквально божественні характеристики, то на тимчасово окупованих землях Донбасу влада являє собою симбіоз місцевих бандформувань і їх російських кураторів.

  1. Переслідування християн

Протягом 20 років КНДР очолювала антирейтинг найбільш небезпечних для християн держав. Зберігання Біблії чи організація домашніх молитовних груп може коштувати християнам життя. На тимчасово окупованих територіях також немає ніякої свободи віросповідання. Найперше, переслідування зазнають євангельські християнські конфесії, мусульмани та свідки Єгови. Особливо відзначилися окупанти Луганської області, які просто заборонили діяльність всіх євангельських церков.

Що мають відмінне?

  1. Л/ДНР» — це взагалі не держави

КНДР визнають більшість держав світу (хоча й засуджують політику Кімів). Невизнані псевдореспубліки з ОРДЛО не можуть навіть розраховувати на визнання жодної хоча б частково цивілізованої держави. Вони не мають бодай якоїсь суб’єктності. Ще в лютому президент Зеленський заявив, що «там нема з ким домовлятися. Всі ці люди – ніхто».

  1. Окрема Північнокорейська держава формально існує 74 роки. Наразі невідомо, як довго протримається ця диктатура, але псевдореспубліки на Донбасі вже мають готуватися до повернення під фактичну українську юрисдикцію.