Мотивовані православною вірою? Очільник РПЦ гундяєв знову звеличує армію окупантів

23 червня 2022 р. \ оновлено 22 лютого

Очільник російської православної церкви вчергове виступив із благословінням для окупантів і ґвалтівників та заявив, що вони «зараз захищають росію на полі бою». Під час освячення нового Спаського кафедрального собору він знову виголосив промову із звеличенням армії загарбників.

Патріарх кирило знову взявся звеличувати російську армію, яка нібито мотивована православними цінностями: «Звідки це? Не від високої зарплати, і не від заохочення начальства, і не від просування по службі, це від внутрішнього морального почуття, вихованого православною вірою», – заявив керівник РПЦ.

Промова гундяєва — класичний приклад пропаганди і цинічної маніпуляції з посиланням на християнську віру. Посилання на моральність та православні почуття у вбивць і ґвалтівників — це не тільки цинізм, але й злочинне виправдання системного гріха імперіалізму та ідолопоклонства, які і формують цінності «руского міра».

Протягом останніх чотирьох місяців вся Україна спостерігала жахливі безбожницькі дії російської армії, яку наразі освячує російський патріарх. Немає жодної з десяти заповідей, масове порушення якої не було притаманне для кремлівської влади та армії окупантів. Знову і знову українці переконуються в безбожності росіян (як більшої частини православних, так і протестантів, чиї єпископи аналогічно освячують путінський режим).

У понеділок російський патріарх також відвідав російських солдатів у госпіталі, назвав окупантів «подвижниками», благословив їх та розповів, що йому привидівся «образ Богородиці» на дверях лікарні. Апелювання до містицизму, освячення конкретного режиму і пропаганда шовінізму через виключність російської духовності формує основу самозвеличення російського народу. Тому він підтримує вторгнення в інші держави та бажає покарати народи, що прагнуть самостійності.

У цій війні РПЦ відіграє функцію символічної духовної основи, що знову підтверджує її імперську тотожність з кремлівським режимом. Знову і знову ми переконуємося, що її керівництво не має нічого спільного з християнством і біблійними цінностями, на які посилаються російські православні. Гундяєв та очільники інших російських церков несуть пряму відповідальність за воєнні злочини, які вчиняє російська армія в Україні.