logo

Американські депутати відвідали Бучу та Київ

15 квітня 2022 р. \ оновлено 22 лютого

14 квітня двоє американських депутатів-республіканців відвідали Бучу та Київ. Сенатор Стів Дейнс від Монтани та член Палати Представників Вікторія Спарц від Індіани на власні очі побачили звірства росіян, зокрема братські могили цивільних. Спарц — перша українка в Конгресі, послідовний консерватор і захисник сімейних цінностей. Вона, як і багато інших республіканців давно підтримувала надання Україні озброєння.

Це перший візит американських представників влади в Україну після російського вторгнення. Вони стали свідками ексгумаційних робіт в Бучі, де знаходяться ще багато тіл жертв, які будуть перепоховані. Американських представників дуже вразили масштаби трагедії і кількість цивільних серед жертв.

Після побаченого в Бучі Стів Дейнс назвав дії росіян військовими злочинами: «Скрізь є незаперечні докази військових злочинів путіна. Побачені неглибокі братські поховання з цивільними, жінками та дітьми просто розривають серце», — сказав Дейнс у підсумковій заяві. Також він закликав інших офіційних осіб США особисто приїздити до України, щоб побачити все на свої очі: «Ніщо не може замінити фактичне перебування тут. Варто побачити це на власні очі, провести час із людьми та лідерами в Україні, які жахливо постраждали від цієї війни».

З початку російського вторгнення Вікротія Спарц неодноразово закликала особисто Джо Байдена діяти більш рішуче в протистоянні з росією. Після візиту в Україну вона знову заявила: «Ми повинні долучитися до припинення цього звірства та повернути мир і порядок у Європу», — написала вона.

І Дейнс, і Спарц заявили, що підтримують повернення американських дипломатів назад в Україну, та до Києва тих, працівників посольства, які евакуювалися до Львова. Вони бачать в цьому можливість розширення співпраці з українською владою та пришвидшення ухвалення рішень щодо американської допомоги.

По завершенню візиту в інтерв’ю New York Times Стів Дейнс підтримав якнайшвидше постачання Україні летальної зброї: «Гуманітарна криза не закінчиться, доки не закінчиться війна. І війна не закінчиться, поки не переможуть українці». Це дуже правильний висновок, але, на жаль, ще не всі європейські політики зрозуміли це.

Хоча й поступово, але Вашингтон змінює політику щодо війни в Україні, постачаючи нам дедалі більше зброї. Трагедії російської окупації на Київщині відкрили очі багатьом лідерам за кордоном і наразі в США існує консенсус щодо однозначного засудження російського вторгнення. Учора, 14 квітня, президент і Джо Байден, і республіканський експрезидент Дональнд Трамп назвали злочини росіян геноцидом українців.