logo

Ганебний день для Європарламенту: Польщу позбавили антикризового фінансування

10 березня 2022 р. \ оновлено 22 лютого
Зображення: TVP INFO.

Сьогодні Європарламент ухвалив ганебну резолюцію проти Польщі, яка закликає до активації механізму заморожування коштів ЄС для країн, які, на думку Єврокомісії, порушують верховенство права. Це означає заблокування cсотень мільярдів євро допомоги для відновлення економіки після пандемії, що є виключно політичним кроком (до того ж надзвичайно шкідливим для українців). На введенні антипольських санкцій наполягали ліві політики, не задоволені судовою реформою. Європейська комісія вимагає «усунути недоліки» реформи та виплатити штраф у розмірі 69 мільйонів євро.

У чому суть проблеми?

Пафосні лозунги про «порушення верховенства права» через судову реформу не мають нічого спільного з реальністю. Запроваджена консервативним урядом реформа покликана забезпечити люстрацію суддів комуністичної доби, які досі залишаються на своїх постах. Представники старого режиму в суддівських мантіях абсолютно не відповідають волі народу, проте ліві європейські політики вважають люстрацію «загрозою верховенства права». Це лицемірно і безчесно, враховуючи наявність політичного чинника в судовій системі будь-якої країни ЄС.

Ліві європейські політики (а найперше, німецькі), голосуючи за цю резолюцію, зраджують принципи і демократії, і верховенства права. Коли Польща переживала організовану Кремлем кризу біженців у 2021 році (захищала східні рубежі ЄС), коли сьогодні витрачає величезні ресурси для допомоги українцям (за два тижні понад 1 мільйон українських біженців перетнули польський кордон), то в цей час ЄС замість додаткової підтримки цілеспрямовано посягає і руйнує економіку Польщі.

Тут є два важливі аспекти, на які варто звернути увагу. По-перше, це абсолютно політичне рішення для приниження і приборкування Польщі. У проекті зазначено, що ЄП «наголошує на необхідності забезпечити, щоб гроші платників податків ніколи не потрапляли в кишені тих, хто підриває спільні цінності ЄС». Також зазначається, що ця міра застосована «для протидії постійним порушенням демократії та основних прав у всьому Союзі, включаючи напади на свободу ЗМІ та журналістів, мігрантів, права жінок, права ЛГБТІК та свободу асоціацій та зібрань».

Ці дії націлені, найперше, на підрив успіху Права і Справедливості, щоб усунути їх від влади. Всі роки перебування при владі консерваторів у Польщі дуже швидко економічно зростала, що було одним із факторів переобрання Анджея Дуди і ПіС. Також зазначимо, що одним із авторів та лобістів ухвалення резолюції був лідер опозиційної Громадянської платформи Дональд Туск, який фактично зрадив Польщу та відвернувся від свого народу, бо позбавлення європейського фінансування нашкодить всім

По-друге, європейські політики ігнорують пріоритетність загроз, залишаються або сліпими, або просто цинічно зраджують цінності, про які так багато говорять. Лицемірна німецька влада посягає на суверенітети і внутрішні справи інших країн, стає ворогом тих, хто сьогодні став в проломі і взяв на себе велику місію допомагати Україні. Тепер це не лише ігнорування військових потреб України (Німеччина категорично відмовилася надавати свої літаки та є основним противником відключення Росії від SWIFT), але й пряме перешкоджання тій відчайдушній допомозі, яку Польща надає Україні.

Кризові ситуації знімають маски із «захисників демократії», які на ділі протистоять саме тим, хто цю демократію захищає. Сподіваємося, українці не забудуть це, як і поляки, які мають пригати зраду своїй ліво-ліберальній опозиції.