Російські окупаційні військові взяли в заручники священника ПЦУ Василя Вирозуба, який мав евакуювати зі Зміїного тіла загиблих захисників.
Гуманітарна місія на судні «Сапфір» відбувалася за попередньою домовленістю з російською стороною. Однак з’ясувалося, що загиблих на острові немає. Ворог використав ситуацію як привід, щоб підступно заманити рятувальне судно, на якому не було озброєння і захопити його разом з цивільним екіпажем та священником.
![](https://cdn.c4u.org.ua/site-images/posts/1701-1800/1756/img.k2g7fDrtrU8.jpg?format=auto&width=3840&quality=85)
Одеська єпархія ПЦУ.
Єпископ Одеський і Балтський, Афанасій, так написав про це на Фейсбук-сторінці Одеської Єпархії:
27 лютого о 18:00 годині керуючий Одеською єпархією отримав телефонне повідомлення від протоієрея Василя Вирозуба про те, що судно, екіпаж та представники місії, під конвоєм направляються у невідомому напрямку, крім цього наголосив на тому, що на острові не було полеглих військовослужбовців, а екіпаж судна «САПФІР» фактично став заручниками. З цього приводу Одеське єпархіальне управління висловлює своє обурення підлим діям з боку Російських військових, котрі фактично під виглядом благодійної місії, обманним шляхом, фактично захопили судно та екіпаж.