logo

Чим можуть допомогти цивільні?

26 лютого 2022 р. \ оновлено 22 лютого

В нинішній ситуації кожен з нас так чи інакше може допомогти захисту України. Як і військовослужбовці, цивільне населення має можливість долучитися до захисту різними способами.

 1. Молитва

Де б і в якому становищі ми не перебували, продовжуємо молитися. Зараз це дуже важливо, адже війна, в якій наші солдати беруть участь, є справедливою і правда на нашому боці. Тому сьогодні потрібно молитися

 • за підтримку наших оборонців і їх захист;
 • за збереження життя цивільних;
 • за центральне керівництво України та міських голів у регіонах;
 • за військових командирів і Боже провидіння під час здійснення операцій;
 • за духовне пробудження України і навернення громадян;
 • за відступ агресора і відмову російських солдатів продовжувати наступ.
 1. Знищення позначок окупантів

Російські диверсанти залишають на дорогах України позначки та мітки на будинках і деревах для орієнтації та наведення ворога. Якщо ви помітили знаки чи написи люмінесцентною фарбою (світиться в темряві), то обов’язково зафарбуйте або засипте землею (якщо на дорозі). Також зараз варто бути пильними: виявивши підозрілих осіб, тих, хто ставить позначки, диверсантів, потрібно негайно сповістити правоохоронні органи.

 1. Матеріальна допомога захисникам.

Сьогодні, як і в 2014 році, роль волонтерів дуже важлива. Цивільні громадяни мають можливість постачати для солдатів ЗСУ та загонів тероборони необхідні предмети — від продовольчих товарів і медикаментів до амуніції і транспорту. Якщо ви маєте можливість передати необхідні речі, то обов’язково долучіться до збору забезпечення та/або допоможіть із закупівлю спорядження для конкретних підрозділів.

 1. Переказ коштів для армії

Благодійний фонд «Повернись живим» наразі отримує дуже багато пожертв, однак в стані війни потреби в забезпеченні армії зростають. Цей фонд є найбільшим серед благодійних, який допомагає Збройним силам України: оснащує їх необхідною технікою, навчає військових та сприяє розв’язанню їх проблем. Також наразі є функція переказати кошти із картки єПідтримка, на яку раніше нараховувалася «ковідна тисяча».

 1. Донорство крові

Під час воєнних дій зберігається постійна потреба в донорах крові для поранених солдатів та цивільних. Ви можете знайти найближчий пункт здачі крові та допомогти цим нашій армії. Не будьмо байдужими, бо наші дії можуть врятувати життя!

Подробиці щодо донорства крові та переказу коштів за посиланням

 1. Інформаційна гігієна та підтримка близьких

Сьогодні ми як ніколи потребуємо єдності та взаємодопомоги. За ці три дні українці вже показали, наскільки можуть бути консолідовані та готові до захисту Батьківщини. Але зараз дужа важливо перевіряти всю інформацію, що надходить з різних джерел, не поширювати фейки та зберігати спокій. Найперше, покладаємо свої надії на Господа, зберігаємо впевненість у потужності нашої армії, тримаємо зв’язок з рідними та підтримуємо їх психологічно і духовно.

Цей перелік не повний і є ще багато інших можливостей допомогти обороні України та наблизити нашу перемогу!