logo

В День єднання лідери українських церков помолилися за Україну

16 лютого 2022 р. \ оновлено 22 лютого
Зображення: CREDO.

Сьогодні, 16 лютого, в День єднання учасники Ради церков і релігійних організацій помолилися за Україну, мир і єдність. Молитовний захід відбувся в Софіївському Соборі, участь в спільній молитві взяли очільники помісної православної церкви УПЦ/ПЦУ, УГЦК, представника римо-католицької церкви, протестантських церков, мусульман та іудеїв. Очільник Російської православної церкви в України проігнорував захід.

Сьогодні увага всього світу прикута до України і маневрів російських військ уздовж наших кордонів. Нині за мир моляться християни в різних частинах світу. 13 лютого Папа Римський помолився за Україну під час зустрічі з паломниками на площі Святого Петра у Ватикані. Аналогічну молитву провів і Вселенський патріарх у храмі Святого Георгія.

За Україну молилися і в США та Європі. У Вашингтоні українці організували молитовний сніданок за участі лідерів діаспори, а також членів палати представників і Сенату. Українські католицькі єпископи в США закликали до посту й молитви: «Ми просимо, щоб кожен пастор і громада, кожна сім’я і кожна людина брали участь у цьому чуванні, наскільки це можливо», – йдеться в заяві. «Нехай наші храми будуть відкритими протягом усього дня, нехай молитва церкви змінюється особистим спогляданням». До загальної молитви закликали й українські та європейські баптисти та інші євангельські християни.

16 лютого українці святкують День єднання і християни долучаються до молитовних заходів у церквах і не тільки. Це свято президент проголосив лише два дні тому як відповідь на інформацію про потенційний наступ російських військ. Наразі ситуація залишається вкрай напруженою. Учора банки та держустанови піддалися кібератакам, а біля наших кордонів все ще залишаються десятки тисяч російських військ. Попри заяви російської сторони щодо відведення військ, досі залишається загроза наступу агресора (про що сьогодні заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг).

Попри всі тривоги і військову напруженість, День єднання став чудовою нагодою для молитви і консолідації українців. Нинішня загроза знову нагадує про реальний стан справ в Україні, про війну, що триває 8 років і забрала життя десятків тисяч людей, про постійну потребу молитви за мир і відновлення територіальної цілісності нашої Батьківщини.