У В’єтнамі католицького священника вбито прямо під час сповіді

31 січня 2022 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

В суботу, 29 січня, у в’єтнамському містечку Дак Мот чоловік напав на католицького священника прямо під час сповіді.

Доки католицька парафія готувалася до святкування Нового року (за місячним календарем 1 лютого) перед вечірньою суботньою месою сталася трагедія. Отець Джозеф Тран Нгок Тхань, який нещодавно став заступником голови парафії Дак Мот, був у сповідальні. Через деякий час на нього напав чоловік, який нібито прийшов сповідатися. Він наніс кілька ножових поранень у голову і вибіг. Ще один священник намагався зупинити нападника і заблокувати вихід, але сам був також поранений.

Обоє постраждалих отримали вчасну медичну допомогу, проте рани отця Джозефа виявилися несумісними з життям і того ж вечора він помер. Це вбивство шокувало в’єтнамських католиків; замість святкового богослужіння місцеві віряни прийшли на поховальну службу.

В’єтнамська інформаційна агенція Fides повідомляє про затримання нападника. Наразі відомо, що поліція трактує напад як вбивство, а про затриманого повідомляється, що він був «психопатом». Щодо останнього факту є чимало дискусій. Як повідомляє BBC з посиланням на місцеві джерела, територія Дак Мот є «новою землею» для місіонерів, тут дуже багато людей, негативно налаштованих до церкви.

Трагічну смерть Джозефа Тран Нгок Тханя прокоментував в’єтнамський правозахисник Ле Куок Куан: «Болісна смерть священника була під сумнівом і викликала велике обурення в серцях вірян і населення Контуму загалом… Це нова місіонерська територія, тому там мало людей християн. Уряд явно не хоче, щоб тут поширювалася релігія. Погрози та напади на священників і волонтерів є досить поширеним явищем, але факт проникнення до церкви та вбивства священника, сидячи в сповідальні, є незвичайним і надзвичайно небезпечним».

Також він нагадав інші приклади нападів на священників, які завершилися смертю. Півроку тому 70-річний отецьЧан Куанг також загинув від ножового поранення (тоді нападник підпалив церкву).

Наразі триває слідство, але смерть отця Джозефа Тран Нгок Тханя загострила питання релігійної свободи у В’єтнамі і безпеки християн. Ця країна посіла 19 сходинку серед небезпечних для християн країн в антирейтингу правозахисної організації Open Doors. В цьому регіоні релігія тісно ототожнюється з етнічністю, а тому місцеві буддисти чинять тиск на місіонерів і нерідко трапляються акти насильства.

Джерела:

https://it.aleteia.org/2022/01/31/joseph-tran-ngoc-thanh-domenicano-vietnamita-ucciso-confessione/

https://www.bbc.com/vietnamese/vietnam-60198530

https://www.facebook.com/vietnamsolutions/posts/3025046984491196