Українські депутати в ПАРЄ підтримали засудження противників гендерної ідеології

28 січня 2022 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала за резолюцію, в якій засуджуються «жорстокі атаки» на ЛГБТ і декларується обов’язок узгодити все своє законодавство з «правами ЛГБТ». Всі представники України, які мали право голосувати, підтримали даний документ.

Причиною ухвалення резолюції визначається так звана «ненависть до ЛГБТІ», що на ділі є низкою ініціатив кількох держав так чи інакше задекларувати прихильність до сімейних цінностей і недопущення зміни суспільних норм агресивною меншістю. Але на думку європарламентарів, це нібито загрожує рівності і правам людини.

У проголосованому у вівторов (21 січня) документі перераховуються держави, які нібито порушують права людини, дискримінуючи гомосексуалістів і трансгендерів: Польща, Угорщина, Туреччина, Росія і Великобританія. Очевидно, що дана заява ніяк не вплине на політику Туреччини і Росії, а націлена, найперше, на східноєвропейські консервативні країни — Польщу та Угорщину, чиї лідери відкрито критикують ліволіберальний порядок денний.

В резолюцій парламентської асамблеї РЄ прямо йдеться про недопустимість існування самої критики гендерної теорії: «Асамблея засуджує антигендерні, гендерно-критичні та анти-транснаративи, які зводять боротьбу за рівність ЛГБТІ до того, що ці рухи навмисно неправильно характеризують як «гендерну ідеологію» або «ідеологію ЛГБТІ». Як бачимо, для прихильників і лобістів лівих ідей викриття системності їх роботи в деформації цінностей є неприпустимою.

Далі євродепутатати закликають до негайної та рішучої відповіді спротиву «правам ЛГБТ», що фактично означає вивести це питання на загальноєвропейський рівень і надати йому особливої пріоритетності. Асамблея закликала держави-члени «утримуватися від прийняття законів або внесення змін до конституції, які суперечать правам ЛГБТІ, і скасувати будь-які такі положення, які вже діють» (до речі, саме визначення шлюбу в українській Конституції також піддається критиці, адже держава визнає лише гетеросексуальний шлюб).

Згідно із резолюцією, ПАРЄ закликає узгоджувати конституції держав з принципами гендерної ідеології. Тут знову простежуємо проблему залежності від деяких міжнародних інституцій та організацій, які прагнуть контролювати питання внутрішньої політики та не допустити розходжень у визначенні чи трактуванні деяких питань приватного життя, які штучно перетворюються на глобальний політичний дискурс із тиском одних держав на інші.

Абсолютно божевільний документ знайшов підтримку серед українських парламентарів в ПАРЄ. В голосуванні брали участь 92 депутати, троє серед них — представники України, які підтримали резолюцію. Це двоє представників партії «Слуга народу» (Юлія Овчиннікова та Марія Мезенцева) і партії «Голос» (Леся Василенко).

Ще двоє українських депутатів хоча й не мали права голосувати, але виступили в ході обговорення резолюції. Євгенія Кравчук заявила, що «культурні та релігійні традиції країн не можна використовувати для виправдання дискримінації за сексуальною орієнтацією чи гендерною ідентичністю». Її колега із «Слуги народу» Марина Бардіна засудила критику гендерної теорії та з трибуни Асамблеї поширювала міфи про прихильників сімейних цінностей які нібито проти запобігання домашньому насильству, бо засуджують Стамбульську конвенцію.

Це було дуже дивне і недоречне голосування. Абсолютно шкідлива за змістом резолюція проголосована більшістю в 72 голоси, але безпекові питання більшість європейців розв’язувати не готові. Навіть якщо розглядати цю резолюцію поза християнським і загальним морально-етичним контекстом, то можна засвідчити нездатність євродепутатів тверезо оцінювати ситуацію та правильно розставляти пріоритети. Сьогодні світ переживає серйозну безпекову кризу (тут і російська агресія, і радикальний іслам), однак політики найвищого рангу дуже стурбовані мінімальними обмеженнями абсолютної свободи на вираження девіантної поведінки.

Ознайомитися з повним текстом резолюції можна за посиланням:

https://pace.coe.int/en/files/29712/html