logo

Вперше за 20 років найнебезпечнішою країною для християн став Афганістан, а не КНДР

27 січня 2022 р. \ оновлено 22 лютого
Зображення: Open Doors.

Християнська правозахисна організація Open Doors, яка моніторить стан свободи віросповідання у світі, випустила новий щорічний звіт з рейтингом найнебезпечніших країн для християн. Вперше за понад два десятиліття лідером антирейтингу зазначено не КНДР, а Афганістан. Це не означає, що корейський комунізм став на шлях віротерпимості просто з’явився ще більш загрозливий режим.

У серпні цього року відбулося падіння афганського уряду та захоплення країни Талібаном, радикальним ісламістським рухом, який встановив тоталітарний режим. Кожному, хто вийшов з ісламу та прийняв християнство, загрожує смертна кара, тому всі немусульмани країни зараз переховуються. Християни не можуть збиратися вільно, а підпільні богослужіння є буквально загрозою життю.

Хоча Афганістан змістив КНДР з першого місця в рейтингу, однак докорінних змін насправді не відбулося, бо свободи віросповідання тут ніколи не було. Переслідування, напади, побиття і вбивства честі тут траплялися і раніше, але зараз радикальні ісламісти отримали повноту влади і наразі немає реальних важелів хоча б якось захистити безпеку християн.

Тепер КНДР на другій сходинці в антирейтингу, проте ситуація зі становищем християн тут все ще погіршується. Виявлення факту приналежності до церкви чи зберігання Біблії загрожує вірянам ув’язненням у таборах (за даними open Doors, в Північній Кореї близько 70 тисяч християн позбавлені волі) або навіть стратою. Становище стало ще складнішим через повне закриття кордону з Китаєм внаслідок пандемії.

В цьогорічному звіті бачимо невтішну загальну статистику: кожен 7 християнин в світі зазнає переслідувань. При цьому в Африці переслідуються близько 20%, а в Латинській Америці — близько 40%(!) Ці дані свідчать як про активне поширення християнства у відносно вільних країнах Африки, так і про труднощі латиноамериканських вірян, які страждають від зростання бандитизму, впливу наркокартелей та радикального фемінізму в деяких країнах.

Якщо порівнювати оновлений звіт з торішнім то бачимо негативні тенденції в таких країнах як Куба (зростання активності банд), Нігер і Нігерія (напади терористів із Боко-Харам), Саудівській Аравії (урядове переслідування навернених з ісламу), Ємені (фізичні розправи над новонаверненими, масові зґвалтування жінок, громадянська війна), Ірані (ухвалення нового закону, який сприяє арештам християн).

Попри глобальні тривожні тенденції, маємо і позитивні зміни. Так, в Open Doors простежують поступове зменшення насильницьких випадків щодо християн в Іраку. У 2021 році цю країну відвідав Папа Римський і вже можна говорити про поступове відродження церкви. Також, не зважаючи на різноманітні гоніння, церква зростає і в найвіддаленіших та найнебезпечніших регіонах є багато послідовників Христа, що має надихати і нас до євангелізації та молитви за християн, яких переслідують.

Посилання на звіт: https://www.opendoors.org/en-US/persecution/countries/