Китай проводить концтабірну політику боротьби з Covid-19

14 січня 2022 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Китайські методи боротьби з пандемію знову вражають. Там побудували цілі табори з рядами металевих контейнерів, в які поміщають людей, підозрюваних у можливості контакту з хворими людьми.

В містах Аньянь, Ючжоу і Сіань (загальна чисельність населення 20 мільйонів) введено посилений карантин після нових випадків зараження Covid-19. Всі 20 мільйонів закриті в будинках, там фактично діє комендантська година. Виходити з дому навіть за продуктами суворо заборонено. Влада надає безкоштовне харчування домогосподарствам, але деякі стверджують, що їхні запаси закінчуються або вони ще не отримали допомоги.

Китай є однією з держав, які проводять політику «Zero Covid». Це включає радикальні і жорсткі методи боротьби навіть з невеликим спалахи хвороби. Цей карантин є найширшим з моменту закриття Вухані та більшої частини провінції Хубей на початку 2020 року на початку пандемії.

Як повідомляє Daily Mail, наразі в тимчасових таборах знаходиться понад 1000 людей. Більшість з них — це жителі Сіані, які теоретично могли контактувати з людьми, в яких виявлено вірус (ці люди стояли в чергах разом із носіями вірусу). Тут мова навіть не йде про самоізоляцію, їх просто примусово переселяють в металеві контейнери, які більше схожі на камери. Наразі невідомо, як довго їх будуть там тримати, але відомо, що причина наскільки радикальних протиепідемічних заходів криється в бажанні китайської влади успішно провести Олімпійські ігри, які розпочнуться в наступному місяці.

Рішення китайської влади про примусове утримання громадян на невизначений період у нежитлових приміщення очевидно порушує права людини, її свободу та гідність. Чимало де-факто арештованих — це вагітні жінки і пенсіонери, яким заборонили повернутися додому навіть за умови самоізоляції.

В середу і четвер збільшилася кількість повідомлень про відсутність достатнього продовольчого забезпечення майже у всіх районах закритих міст. Попри обіцянки влади, ізольовані громадяни не отримують обіцяних харчів, а ті, хто вже отримав, скаржаться на якість продукції і висловлюють страх щодо тривалості такого «домашнього арешту».

Державні заходи недопущення поширення коронавірусу можуть включати різні елементи, згідно із можливостями закону, проте кожен громадянин має невідчужувані права, закріплені в Загальній декларації прав людини. Навіть хороші бажання жодного уряду не можуть стати причиною самовільних обмежень доступу людей до дожливостей придбати продукти харчування чи до примусового переміщення їх до таборів із житлом, не призначеним для перебування взимку (за даними BBC, затримані китайці повідомляють про холодні контейнери).

Чимало політиків у прогресивних біржових споглядають китайський досвід як приклад ефективної боротьби з пандемією, проте варто не забувати що КНР — Це комуністична країна із системним порушенням прав людини і поступовою трансформацією в тоталітарну наддержаву.