Переслідування християн в Індії набуває нових масштабів

30 грудня 2021 р. \ оновлено 22 лютого 2024 р.

Хвиля нападів на християн прокотилася на півдні Індії. В цій країні насильство проти релігійних меншин не є рідкістю, але на Різдво їх становище стало особливо небезпечним. Останніми роками християни постійно зіштовхуються з переслідуваннями, але цього року спостерігається помітний сплеск нападів.

В Агрі, штат Уттар-Прадеш, члени радикальних індуїстських угруповань здійснили низку нападів на школи, прикрашені до Різдва, які очолюють християнські місіонери. В Ассамі нападники пішли далі та напали на християн під час різдвяного богослужіння у пресвітеріанській церкві. Вони вимагали, щоб всі індуси негайно покинули службу (індуїсти не визнають права змінити віросповідання, а тому вважають навернених з індуїзму християн все ще послідовниками своєї віри).

У штаті Хар’яна індуїсти також напали на низку церков, а храм Святого Спасителя в Амбалі буквально розгромили, як і статую Ісуса Христа, що знаходилася на його території. Загалом з різних регіонів Індії надходить інформація щодо нападів на церкви, засновані християнами школи, монастирі, місії та пов’язані з церквами центри допомоги.

Релігійна нетерпимість індуїстів дедалі частіше проявляється у фізичних нападах, руйнуванні сільських церков, підпалах будинків та інших проявах насильства, а кількість їх жертв з року в рік зростає. Майже півсотні нападів на християн цього року зафіксовано лише в одному індійському штаті Карнатака. За даними Асоціації захисту громадянських прав цьогоріч лише за перші вісім місяців нараховувалося понад 300 релігійно мотивованих актів насильства по всій країні.

Більшість нападників на церкви не лише залишаються безкарними, але й мають неформальне схвалення з боку влади, адже після скарг в поліцію самі пастори стають обвинуваченими в справах про «примусове навернення». В грудні ситуація зі свободою віросповідання погіршилася. До натовпів радикальних індуїстів приєдналася державна влада та поліція, які почали розслідування проти християнських місіонерів.

23 грудня в штаті прийнято новий закон про захист права на свободу релігії в Карнатаці 2021 року (вірніше про відсутність свободи віросповідання), який визнає незаконною діяльність, направлену на навернення індуїстів в християнство. Це вже десятий штат, де ухвалюється подібне законодавство.

27 грудня стало відомо про наступ місцевої влади на фонд Матері Терези «Місіонери милосердя». Спочатку було розпочато розслідування щодо буцімто примусового носіння натільних хрестиків та читання Біблії (що трактувалося як «спонукання до навернення»), а згодом припинила іноземне фінансування фонду (що означає паралізацію діяльності благодійної організації, адже основні ресурси вона отримує з Європи). Очевидно, що метою влади, прихильної до радикальних індуїстів, є повна зупинка нових навернень у християнство та «повернення» колишніх індуїстів.