logo

Прихильник BLM в’їхав у різдвяний марш. 5 загиблих, ще 40 поранено

22 листопада 2021 р. \ оновлено 22 лютого

Вчора, 21 листопада, в американському місті Вокеша стався напад під час традиційного різдвяного маршу. В результаті в’їзду автомобіля в натовп загинули 5 людей, ще понад 40 отримали поранення (серед жертв є і діти).

Тільки-но розпочався передріздвяний святковий сезон, а вже з’являється інформація про насильство в ході святкувань. У Вокеші (штат Вісконсин) в неділю проходив різдвяний марш (за участю дітей місцевих шкіл), в ході якого червоний позашляховик в’їхав у кордон поліції та колону танцюристів, які крокували у святкових костюмах.

Більшість постраждалих були членами місцевих церков. Католицька громада Вокеші підтвердила у Facebook, що кілька парафіян отримали поранення та госпіталізовані. Архієпархія Мілуокі повідомила, що один із постраждалих був католицьким священиком.

Американські медіа вже опублікували деякі дані про винуватця злочину. Нападником виявився 39-річний чоловік на ім’я Даррелл Брукс, злочинець-рецидивіст і репер, який виступає під сценічним псевдонімом MathBoi Fly. З 1999 року його неодноразово засуджено за торгівлю дітьми, педофілію, зберігання наркотиків, хуліганство та опір поліції. Згідно з матеріалами суду штату Вісконсин, 5 листопада 2021 року проти нього висунуто ще кілька звинувачень (домашнє насильство, втеча з-під застави, опір офіцеру поліції).

За даними Rair Foundation, Брукс був ліворадикалом, чорним расистом, активним прихильником Black Lives Matter, неодноразово писав в соцмережах заклики до насильства (в тому числі про вбивства білих і розправу над натовпом «що біжить по вулиці»). Два дні тому він вийшов на свободу під заставу в розмірі 1000 доларів після чергового арешту (показовий факт щодо брехні про «системний расизм і упередження» американських правоохоронців).

Недільна трагедія у Вокеші частково подібна до наїзду на мітинг ліворадикалів у Шарлотсвіллі влітку 2017-го. Звичайно, ототожнювати мирний різдвяний марш і акції Антифа було б некоректно, однак обидва злочини мають спільні ознаки. В обох випадках злочинці навмисно в’їхали в натовп (не гальмували), в результаті чого загинули люди (щоправда, теракт у Вокеші забрав значно більше жертв).

У 2017-му мейнстримні медіа представляли смерть лівої активістки як доказ першочергової небезпеки з боку правих, однак у вчорашньому теракті політичного сліду вони не бачать. Політики і журналісти не поспішають говорити про лівий терор. Наразі ми спостерігаємо за заявами співчуття і очікуємо чи назвуть ці дії «домашнім тероризмом» і чи буде розпочата кампанія проти ліворадикального терору. Але щось підказує, що медіа будуть уникати політичної прив’язки при висвітленні вчорашньої трагедії…