logo

Італійські депутати з оплесками відхилили законопроект, який криміналізує «гомофобію»

29 жовтня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

З оплесками та під радісні вигуки італійські депутати відхилили законопроект Алессандро Зана про кримінальну відповідальність за так звану «гомофобію». Вирішальне голосування відбулося в середу, 27 жовтня, і з перевагою у 23 голоси депутати відхилили його, фактично вбивши законопроект.

Він передбачав покарання за так звану «гомофобію» у вигляді ув’язнення до 4 років та повне сприяння і державне фінансування організацій та груп, які працюють у боротьбі з дискримінацією (включно із пропагандистськими ЛГБТ-програмами в школах). Критики законопроекту стверджують, що він обмежить свободу слова та закріпить в законі гендерну теорію (концепцію, згідно з якою людина сама може обирати ідентичність). Навіть Ватикан вступив у дебати, написавши до міністерства закордонних справ Італії листа, стверджуючи, що законопроект може загрожувати історичному договору з Італією, який захищає свободу слова та організації католиків.

Маттео Сальвіні, лідер консервативної партії «Ліга», буквально святкував перемогу, оголосивши, що ліві партії, які підтримали законопроект, були зарозумілими і самовпевненими в прагненні провести його через парламент. Він запропонував депутатам повернутися на початок і сформулювати новий законопроект «з пропозиції Ліги про боротьбу з дискримінацією, залишаючи поза увагою гендерну теорію і думкозлочини та захистити свободу в освіті».

Ліві політики, коментуючи парламентський провал, поверталися до давніх маніпуляцій про прогрес і майбутнє. Колишній прем’єр-міністр і нинішній лідер Демократичної партії Енріко Летта заявив: «Вони хотіли зупинити майбутнє. Вони хотіли повернути Італію в минуле».

Ця новина, на перший погляд, виглядає як перемога, але італійську політику складно назвати послідовно просімейною. Законопроект Алессандро Зана підтримували ліві, лівоцентристи та навіть правоцентристи. Лише під впливом потужної кампанії Ліги Півночі правоценристи в останній момент змінили позицію та проголосували «проти». Ця перевага є ситуативною та хиткою, а тому невідомо, як сенатори проголосують наступного разу.

Наразі Італія дуже далеко зайшла в просуванні гендерної ідеології (і це попри авторитет католицизму в цій країні). Там легалізовані так звані одностатеаві партнерства і активно діють пропагандистські групи лівих в освіті й культурі.

Відхилений в Італії законопроект подібний до українського №5488, який наприкінці літа був включений в порядок денний Верховної Ради. Він передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за так звану «дискримінацію та упередження щодо людей за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності». Сподіваємося, у Верховній Раді знайдеться достатньо просімейних депутатів, які не підтримають цей законопроект.