Почався новий навчальний рік в Християнській відкритій академії

8 жовтня 2021 р. \ оновлено 22 лютого

7 жовтня 500 студентів з усієї України, США та Європи зібралися у віртуальних стінах Християнської відкритої академії на вступний вебінар за участю директора ХВА Ярослава Лукасіка і партнерів Академії: ректора Національного університету «Острозька академія» Ігоря Пасічника та професора Spring Arbor University Чарльза Уайта.

Цього року слухачі вивчають один з двох курсів: «Християнин у суспільній сфері» і «Християнин в авангарді суспільних перетворення». Перший курс знайомить студентів з культурним мандатом Великого доручення, основами політології, права, економіки, культурології, соціології, футурології, історії тощо. Програма курсу складена таким чином, щоб дати студентам можливість побачити картину світу не фрагментами, а загалом. Наприклад, «Постмодернізм», «Критична теорія», «Глобальна сексуальна революція», «Християнство, людство та штучний інтелект», «Християнський погляд на деякі питання біоетики» та інші – теми в модулі «Виклики сучасності. Знайомство з соціологією та футурологією», в якому спікери дають ґрунтовний аналіз культурних перетворень у 2-й половині ХХ і початку ХХІ ст. Програма другого курсу поглиблює знання в діапазоні раніше пройдених модулів і вчить студентів застосовувати знання в умовах сучасної культурної конфронтації.

«Місія Церкви – трансформація культури. Громадська сфера – це місіонерське поле для будь-якого християнина, тим більше зараз, коли культура все більше і більше стає антихристиянською. Але недостатньо лише перебувати в сфері впливу: освіті, ЗМІ, науці, мистецтві, бізнесі чи політиці. Щоб бути ефективними в цих сферах необхідно поєднувати в собі три характеристики: світогляд, професіоналізм і характер. Наша Академія цьому сприяє», – у вступній промові зазначив директор Християнської відкритої академії Ярослав Лукасік.

Християнська відкрита академія (ХВА) – це освітній проект євангельських спільнот з України та Білорусі, який спрямований на поширення цілісного біблійного світогляду в інтелектуальній та суспільній сферах, поширення гуманітарних знань, а також мережування християнських лідерів заради реалізації практичних програм, що втілюють біблійні цінності в різних аспектах життя.

ХВА ставить собі за мету формування християнської інтелігенції, що прагне реалізувати своє покликання у суспільній сфері та буде здатна внести християнські цінності в сферу економіки, політики, освіти, медіа та мистецтва.

Серед викладацького складу Академії присутні такі стовпи апологетики, теології, права, філософії тощо, як професор математики Оксфорда, апологет Джон Леннокс; філософ і християнський теолог, апологет Вільям Л. Крейг; соціальний критик Оз Гіннес; письменниця, соціолог Габріела Кубі; вчений-юрист, політичний філософ та публічний інтелектуал Роберт Джордж тощо.

В рамках співпраці Християнської відкритої академії та Національного університету «Острозька академія» запущена оновлена програма для підготовки магістрів за напрямком «Релігієзнавство». Завдяки контактам ХВА до дуальних лекцій вдалося долучити західних викладачів та професорів. Зокрема, в рамках курсу «Реформація та західна цивілізація» лекції прочитав професор Ґленн Саншайн.

«У цьому році ми будемо святкувати 445 років Острозької академії – найстарішого університету Східної Європи – і вшановувати історію становлення вищої освіти в цій частині Європи, – розповів ректор НаУ «ОА» Ігор Пасічник. – На жаль, протягом 300 років нашу славну історію замовчували, приховували і знищували. Адже якщо у нації забрати її інтелектуальні перемоги – нації не буде! Але Бог підняв з руїн Острозьку академію, а разом з нею облаштовує і Україну, зокрема через наш університет, який формує інтелігенцію на засадах християнських цінностей і моралі. Вірю, що відбувається це і через наше співробітництво з Християнською відкритою академією».

Після завершення семимісячного навчання студенти отримають сертифікат Національного університету «Острозька Академія». ___ Якщо ви ще хочете зареєструватись на навчання, то можете зробити це на сайті Академії: https://hva.org.ua/

Теми: